Yüz Gençleştirme

Yaşlanmak ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklık, sarkıklık gibi deformasyonlar, herkesin rahatsız olduğu ve kurtulmak istediği durumlardandır. Özellikle yüz ve boyun bölgesinin her daim genç ve düzgün görünmesi ise hem kadınlar için hem de erkekler için son derece önemli ve arzu edilen bir durum olmaktadır. Bu nedenle; yüz gençleştirme (Face lift) ile kısa sürede yüz ve boyun bölgesindeki estetik görünüm bozuklukları kısa sürede çözüme kavuşturulmakta ve kişiler, daha da genç görünebilmektedir.

Yüz Gençleştirme (Face Lift) Nedir?

Yüz gençleştirme (face lift) ameliyatı, hastaların yüz bölgelerinde şikâyetçi olduğu kırışıklık ve sarkma gibi problemleri ortadan kaldıran, tam kapsamlı bir estetik operasyonudur. Yüz gençleştirme uygulamalarında hastadaki kırışıklık görüntüsü giderilmeye çalışılır ve eğer hasta ister ve gerekli görülürse, işlem ile birlikte göz kapağı estetiği de beraberinde gerçekleştirilir.

Yüz Gençleştirme (Face Lift) Neden Yapılır?

Günümüzde gerçekleştirilen tüm estetik operasyonlar, insanların kendini daha iyi hissetmesi ve zamanın akışı ile baş edebilmesi amacı ile gerçekleştirilmektedir. Bilindiği üzere, yaşlanma önüne geçilebilecek bir durum olmamakta ve ancak çeşitli estetik müdahaleler ile durum, en aza indirilebilmektedir. Bu amaçla yapılan birçok müdahale olsa da bu işlemler genelde kısa ömürlü ve yeterince etkili olmayan, işlemler olmaktadır. Yüz gençleştirme (face lift) ameliyatı ise bu konuda, son yıllar da yapılan en etkili estetik operasyonlarından biri olmaktadır. Bu nedenle yüz gençleştirme uygulamaları; daha genç ve güzel görünmek isteyen herkesin yaptırabildiği, kolay ve etkili estetik operasyonlarının başında gelmektedir.

Yüz Gençleştirme (Face Lift) Nasıl Yapılır?

Yüz gençleştirme (face lift) ameliyatı, genellikle 50 yaş üzeri hastalar da tercih edilen ve gerçekleştirilen bir işlemdir. Yüz gençleştirme (face lift) ameliyatı öncesinde, ayrıntılı olarak kişinin tetkikleri yapılır ve kişi, operasyon için hazırlanır.

Yüz gençleştirme (face lift) teknikleri, kişinin ihtiyacına göre planlanmakta ve uygulanmaktadır. Örneğin, yüzde dolgunluk isteniyor ise öncelikli olarak yüz de ihtiyaç duyulan bölgelere, yağ karışımı enjekte edilir yâda dolgu tekniği kullanılır. Ancak, sarkıklık ve deformasyonların giderilmesi isteniyor ise “yüz germe” işlemi yapılır. Bunlara ek olarak, hastanın göz çevresinde ve göz kapaklarında da gerekli müdahaleler yapılır ve son olarak, kişinin yüz ve boyun bölgesinin birleştiği alanlara da gerekli müdahaleler yapılarak, tam kapsamlı yüz gençleştirme işlemi tamamlanır.

Yüz gençleştirme işlemleri, ortalama olarak 3 ile 5 saat arasında gerçekleşmekte ve gerekli olduğu durumlarda genel anestezi ile yapılabilmektedir. Bu durumda hasta, ameliyattan sonra 1 gece kadar tedbir amaçlı olarak hastanede tutulmaktadır.

Yüz Gençleştirme (Face Lift) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Yüz gençleştirme operasyonu öncesi hastalardan ameliyata 3 hafta kalan kan sulandırıcı özelliklere sahip ilaçları kullanımı kesmesi ve sigara içmemesi istenmektedir. Ayrıca genel olarak zayıflamaya yardımcı olacak ürünlerinde tüketilmemesi ve diyet yapılmaması gerekmektedir.

Ameliyat sonrasında da hasta genel olarak acı hissetmese de gerginlik hissedecektir. Hastanın yüzünde oluşan şişlik ve morluklar; bir hafta gibi kısa sürede büyük oranda düzelmektedir. Ayrıca hastanın ameliyattan sonra 48 saat içinde banyo yapmaması gerekmekte ve cildini güneşten iyi bir şekilde koruması gerekmektedir.

 Yüz Gençleştirme (Face Lift) Fiyatları

Çeşitli tekniklerle gerçekleştirilen yüz gençleştirme (face lift)ameliyatı, yaşlanma belirtilerini en aza indiren en etkili operasyonlar arasında yer almaktadır. Yağ, dolgu vb. gibi tekniklerle de yapılabilen yüz gençleştirme estetiği için Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’yla iletişime geçebilir ve yüz gençleştirme ücretleri hakkında en net bilgiyi alabilirsiniz.

WhatsApp chat