Yüz Botoksu

Yaşlılık belirtileri ilk olarak yüzde başlar ve vücudun diğer alanlarına da kendini göstermeye başlar. Marionette çizgileri ile başlayan yaşlılık belirtilerini; alın çizgileri, göz çevresi kırışıklıkları ve gıdı çizgileri takip eder. Bu nedenle, daima genç görünmek ve genç kalmak isteyen herkes, yüzdeki yaşlılık belirtilerini yok etmenin çarelerini arar.

Gençleşmek Sizin Elinizde!

Medikal çözümler ve bitkisel ürünler ile yüz bölgesinde görünen “kırışıklık yâda diğer yaşlılık belirtileri” hafifleyebilir ancak tamamen kaybolmaz. Bu nedenle, gençleşmek ve kalıcı bir sonuç elde etmek istiyorsanız kuşkusuz botoks uygulamalarına başvurmalısınız. Cildinizde meydana gelecek tüm deformasyonlara çözüm sunan yüz botoksu uygulamaları, yaşlılık belirtilerini yok etmek konusunda adeta cerrahi çözümlerle yarışmaktadır.

Botoks Nedir?

Vücuda alındığında hiçbir şekilde negatif etkisi bulunmayan botoks, doktorlar tarafından uygulanması gereken bir karışımdır. Sinirlere ve kaslara direkt olarak etki eden botoks, o bölgedeki kasları ve sinirleri durdurur ve işlevsiz hale getirir. Bu nedenle, yanlış bir yere enjekte edilen botoks; istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Tıp mezunu ve estetik alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından uygulanması gereken botoks uygulamaları, tıbbın çeşitli alanlarında kullanılmaktadır.

Botulinum toksini adında bir protein olan botoks, uygulandığı bölgede “saniyeler” içinde etkisini gösterebilmektedir. Sinir ile kaslar arasındaki iletim sistemini geçici bir süreliğine durduran botoks, estetik ve kozmetik uygulamalarının en gözde uygulamalarındandır.

Botox® ve Dysport® olmak üzere FDA onaylı çeşitli markalar ile yüz botoksu uygulaması yapılmakta olup, en iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Yüz Botoksu Nelere Çözüm Sunuyor?

Yüz estetiği, kuşkusuz ki hem kadınlar hem de erkekler için çok önemli. Bu nedenle, ciltte meydana gelen kırışıklık başta olmak üzere çeşitli çizgilerin yok edilmesi için yüz botoksu uygulaması, en iyi çözümlerden birisi.

Yüz botoksu ile

 • Dudak üstündeki dikey çizgilere
 • Kaz ayaklarına
 • Alın bölgesindeki yatay çizgilere
 • Dudak üstünde yer alan dikey çizgilere
 • Kaş arasında belirgin çizgilere
 • Dudak kenarındaki çizgilere
 • Boyun çizgilerine kalıcı çözüm sağlanabilmektedir. Zira, gülümseme başta olmak üzere sigara içme, çevresel faktörler ve genetik gibi tüm sebeplerle meydana gelen bu çizgilerin yâda kırışıklıkların “ameliyatsız tek çözümü”, yüz botoksudur.

Ameliyatsız Gençleşme: Yüz Botoksu Nasıl İşe Yarıyor?

Yüz bölgesinde yer alan mimik kasları çok fazla çalıştığında “yüzde çizgilenmelere” sebep olabilir. Yaşlanma belirtisi olan kırışıklık ile birlikte ortaya “ileri yaş görüntüsü” koyan çizgiler, ameliyatsız olarak yüz botoksu ile çözüme kavuşturulabilmektedir.

İnce uçlu bir iğne yardımı ile doktorun “planına” göre hazırlanan botoks enjeksiyonu, kırışıklığa yâda çizgilere sebep olan kaslara enjekte edilir. Sinir iletim sistemi üzerinde asetilkolin salınımını engelleyen botoks, ciltteki kırışıklığın devam etmesini de engeller.

Botoks Enjeksiyonu Nasıl Uygulanır?

Botoks enjeksiyonu için hastanede kalmak yâda refakatçi getirmek gerekmemektedir. 5 ila 10 dakika içerisinde uygulanan botoks enjeksiyonu zaten zahmetsiz bir işlem olup, kişiyi günlük rutininden alı koymayan bir uygulamadır. Ağrısız ve acısız gençleşme uygulamaları arasında yer alan botoks enjeksiyonları, yüzün her yerine uygulanabileceği gibi sadece hedeflenen bölgelere de uygulanabilir.

Yüz Botoksu Enjeksiyonunu Kimler Yaptırabilir?

 1. Genç görünmek isteyenler
 2. Mimiklerini aşırı derecede kullananlar ve bundan rahatsız olanlar
 3. Cildinde kırışıklık oluşumunu fark edenler
 4. Oluk çizgileri olanlar
 5. Çene, ağız, burun gibi alanlarda “ince çizgileri” gözlemleyenler; yüz botoksu uygulamasını yaptırabilmektedir.

Yüz botoksu enjeksiyonu uygulaması için uygun olmayanlar ise başta gebeler, kanser hastaları veya kanser tedavileri devam eden kişilerdir.

Yüz Botoksu Fiyatları Ne Kadar?

Yüz botoksu ücretleri; uygulama yapılacak alanlara, doktora, klinik şartlarına ve kişinin yaptıracağı diğer işlemlere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, yüz botoksu fiyatlarında net bir fiyat vermek doğru bir yaklaşım olmayabilir. İstanbul yüz botoksu uygulaması ile adından sıkça söz ettiren Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’ndan yüz botoksu fiyatlarını öğrenebilir ve kısa sürede işlem için randevu alabilirsiniz.

WhatsApp chat