Yanak Estetiği

Yüze bakıldığında kuşkusuz ilk göze batan yerlerden bir tanesi yanaktır. Yanak bölgesinde sarkma, gevşeme yâda kırışıklık gibi durumlar ise yüz estetiğini gölgelemekte ve kişiyi olduğundan daha da yaşlı gösterebilmektedir. Bu nedenle, yanak estetiği operasyonları hem kadın hem de erkekler arasında sıkça tercih edilmektedir.

Yanak Estetiği Nedir? 

Elmacık kemik kemiği başta olmak üzere yanağın üstüne yâda çevresine yapılan tüm estetik işlemlerine yanak estetiği denir. Yanaklarda estetik kaygı uyandıran gevşeme, sarkma gibi görünümleri çözmek için yapılan yanak estetiği operasyonları, yapılan bölgeye ve amaca göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

Yanak Estetiği Neden Yapılır?

Yanakları daha hacimli ve dolgun göstermek içi yapılan yanak estetiği, yüz estetiğini sağlamak ve çenedeki asimetriyi dengelemek için de yapılabilmektedir. Gençleşmek isteyenlerin de sıkça tercih ettiği yanak estetiği, yaşa bağlı olarak yanaktaki bağ dokularının gevşekliğini gidermek için de uygulanmaktadır.

Yanak Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Yanak estetiği operasyonları; çeşitli teknikler ve amaçlarla yapılmaktadır.

  • Yanak-Elmacık  Büyütme Ameliyatının Detayları

Elmacık kemiklerinin önüne protez yerleştirme ameliyatları, yanak- elmacık kemik büyültme amacı ile yapılır. Ağzın içinden yapılan bu yöntemde yanak ve diş etleri arasında bir kesi açılarak uygulama yapılır. Ayrıca, al göz kapakların içi yâda kulakların ön tarafı da bu operasyon için diğer uygun alanlardır.

Eğer yanaklarınızın ön kısmında yer alan düzlük var ise o bölgeye çıkıntılık sağlamak adına implantlar daha öne çekilebilir. Ancak, yüzünüz dar ise ve bu sizi mutsuz ediyorsa implantlar dikey olarak yerleştirilir.

  • İmplant Olmadan Yanak-Elmacık  Büyütme

Elmacık kemikleri, kozmetik amaçlı uygulamalar için kırılıp ileri çekilmeye uygun değillerdir. Yanak büyütmeyi implantsız bir şekilde gerçekleştirmek isteyenler ise kendi kemiğini kullanmak zorundadır. Çene implantlarında kişinin çene kemikleri yer değiştirirken elmacık kemikleri yer değiştirmemektedir. Bu nedenle, kaburganızdan yâda kalça kemiğinizden bir parça ile implantsız yanak- elmacık kemik büyütme işlemini yaptırabilirsiniz. Ancak; yüz germe operasyonu sırasında yanak estetiği de planlıyor iseniz ekstra yüz dokunuzu(SMAS), yanaklarınızın büyütülmesi için cerrahınız kullanabilir.

  • Yağ Transferi ile Yanak Estetiği

Vücudun başka bölgelerinden alınan yağ ile yanak estetiği adına istenen tüm görünümler elde edilebilmektedir. Yüz bölgesinin kanlanmasının iyi olması konulan yağların erimesini engelleyecektir. Bu nedenle, günümüzde yanak dolgunlaştırma başta olmak üzere yanak şişirme, yanak gençleştirme gibi birçok amaç için yağ transferi ile yanak estetiği operasyonlarına daha sıcak bakılmaktadır.

Yanak Estetiği Operasyonlarından Sonra Dikkat Dilmesi Gerekenler

Yanak estetiği operasyonlarından sonra dikkat edilmesi gerekenler, yapılan işleme ve alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir. Örneğin, yağ transferi ile yanak estetiği yapıldı ise yağın aldığı bölgeleri muhafaza etmek ve enfeksiyon riskine karşı korumak gerekmektedir. Yanak estetiğinin tamamlanmasından sonra doktorun önerdiği krem vb. gibi ilaçları düzenli sürmeli ve kullanmalısınız. Buna ek olarak, ağır makyajlardan ilk gün uzak durmalı, cildi yoracak herhangi bir bakım maskesi vb. yapmamalısınız.

Yanak estetiği operasyonu sonrasında yüze darbe alacak sporlardan uzak durmalı ve cildinizi yoracak ( vakum) temizleme ürünlerini bir süreliğine kullanmamalısınız.

Yanak Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Yanak estetiği operasyonları; yönteme, doktora, klinik şartlarına ve şehre göre çeşitli fiyat skalasına sahip olabilmektedir. İstanbul’da yanak estetiği yapan Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek yanak estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilir, randevu alarak ön muayene gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp chat