Yanak Dolgusu

Yüz estetiğinin sağlanması için göz, ağız ve burun yapılarının birbirleriyle orantılı olması beklenir. Zira, yüzde herhangi bir uzuvda olan “orantı farklılığı”, yüz estetiğini ciddi anlamda etkiler ve kişiye de farklı bir imaj verir. Örneğin, yanakları yüzüne göre çok daha tombul olan bir kişi “sevimli” olarak algılanır ve bu onun karakteristik yapısını dahi etkiler. Yanakları çok ince olan kişilerde ise “sanki kırışıklık oluşumu” varmış gibi algılanır ve kişinin yaşını yükseltir. İşte, bu gibi durumların önüne geçmek için yanak dolgusu günümüzde sıklıkla uygulanabilmektedir.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yüzdeki estetik duruşun sağlanması için yapılan estetik uygulamaları arasında yer alan yanak dolgusu, hem erkeklerin hem de kadınların gözbebeği haline gelmiştir. Çene asimetrisi göz önüne alınarak planlanan yanak dolgusu işlemi, kişinin ifadesini dahi değiştirebilmektedir. Böylece, kişi “ aslında yanlış yorumlanmaya sebep olan görünümlerden” kısa sürede yanak dolgusu sayesinde kurtulabilmektedir. Bunun haricinde ise yanak dolgusu, dolgun yanaklara sahip olmak isteyenler için de ideal bir yöntemdir.

Elmacık kemiklerinin ve yanağın ön ve orta kısmının daha belirgin hale getirilmesi işlemine yanak dolgusu denmektedir. Asimetrik bir şekilde planlanan ve uygulanan yanak dolgusu, ünlüler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Yanak Dolgusu Neden Yapılır?

Ciltteki bağ dokuları zayıfladığı anda yanaklarda da “ gevşemeler” göze çarpmaya başlar. Yaşlanma belirtisi olarak adlandırılan yanaktaki gevşemeler içinde yine yanak dolgusuna başvurulabilmektedir. Cildi gösteren ibarelerden birisi olarak bilinen yanaklar, kadınlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle, yanak bölgesinde meydana gelen tüm çökmeler, sarkmalar ve gevşemeler için yanak dolgusu uygulamaları düzenli bir şekilde kadınlar tarafından yaptırılmaktadır.

Çeşitli sebeplerle yapılabilen yanak dolgusunu yaptırmak için hiçbir gerekçeniz de olmayabilir. Yüzünüze farklı bir hava katmak ve cildinizi daha gergin göstermek içinde yanak dolgusunu tercih edebilirsiniz.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolguları, farklı tekniklerle uygulanabilmektedir. Bu nedenle, cerrahi dolgulara başvurup başvurmayacağınızı netleştirmeli ve doktora bu isteklerinizi bildirmelisiniz. Cerrahi seçenek olan yani yağ dokusu transferi ile yanak dolgunlaştırmayı planlıyor iseniz vücudunuzdan herhangi bir bölümden “yağ alınması” yapılabilir. Bu nedenle, doktorunuzla net olarak görüşmeli ve yanak dolgusunu hangi teknikle yaptırmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

Eğer ki yanak dolgusunu “vücuttan alınan yağ ile “ yaptıracaksanız; genel anestezi yada lokal anestezi altında liposuction işlemini yaptırırsınız. Son derece ağrısız ve hızlı bir şekilde vücudunuzdan yağ alımı yapılır ve yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirilerek yanağınıza uygulanmak üzere hazır edilir.

Hiçbir şekilde kesi gerektirmeyen yanak dolgusu operasyonu, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. 30 ila 60 dakika kadar sürebilen yanak dolgunlaştırma ameliyatı sonrasında komplikasyon oluşması ihtimali de yok denecek kadar azdır. İşleme bağlı olarak yanak bölgesinde kızarıklık yâda şişlikler görülebilir ki bu son derece normal bir durumdur.

Yanak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Estetik uygulamalarının ücretleri; şehre, doktora, hastaneye ve diğer kombin operasyonlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’ndan İstanbul yanak dolgusu fiyatlarını öğrenmek için hemen bizleri arayabilir yâda randevu esnasında yanak dolgusu ücret bilgisi talep edebilirsiniz.

WhatsApp chat