Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu, hemen hemen her tıbbi branşta aktif olarak kullanılmaktadır. Günümüzde, estetik uygulamalarının göz bebeği olan yağ enjeksiyonu uygulamaları; ciltte çeşitli faydalar sağlamakta ve cilt sorunlarını ortadan tamamen kaldırabilmektedir. Tıbbin her alanında “onarıcı/yenileyici” bir misyonu olan yağ enjeksiyonu, İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından uygulanmakta ve kombin uygulamalar ile sonuçlar daha da iyileştirilebilmektedir. Yüz başta olmak vücudun her yerine uygulanabilen yağ enjeksiyonları, “estetiksel görünümü sağlamak” için kuşkusuz önemli bir uygulama.

Yağ Enjeksiyonu Nedir, Nasıl Etkisini Gösterir?

Kişinin kendi yağının alınması ve belirli işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen “bileşim” yine kişiye enjekte edilmekte ve başta cilt problemleri olmak üzere tüm estetiksel kusurları yok etmeyi sağlamaktadır. Yüzde yarattığı dolgunluk etkisinin haricinde ciltteki problemleri de çözüme kavuşturan yağ enjeksiyonları, adeta “kök hücre” mantığı ile çalışmaktadır. Erişkin tip kök hücrelerinin belirlenen yere uygulanmasından sonra bu hücreler fibroblastlara dönüşmekte ve kolajen sentezlemesi yapmaktadır. Böylece, hem ciltte dolgunluk hem de gençleşme “ameliyatsız bir şekilde” elde edilebilir.

Yağ Enjeksiyonu Yüzde Nerelere Yapılır?

Yüz estetiği için yağ enjeksiyonları, altın değerinde bir uygulamadır. Yüz bölgesinde çeşitli yerlere farklı amaçlar için kullanılabilen yağ enjeksiyonları genelde;

 • Şakaklara
 • Çene ucuna
 • Üst göz kapaklarına
 • Gözaltlarına
 • Göz çevresine
 • Burun- dudak çizgilerine
 • Gözyaşı oluklarına
 • Orta yüz hattına
 • Marionette çizgilerine
 • Alt çene kemiğine
 • Elmacık kemiklerine uygulanabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Genel cerrahi başta olmak üzere çeşitli tıbbi branşlarda kullanım sıklığına sahip olan yağ enjeksiyonu uygulaması, uygulama amacına göre çeşitli faydalar sunar. Dolgu etkisi ile bugün jinekolojide dahi etkin olarak kullanılan yağ enjeksiyonlarının bir de rejeneratif yani yenileyici etkisi de bulunmaktadır. Bu etkisi ile estetik ve kozmetik dünyasının en çok tercih edilen uygulamaları arasında görmek son derece doğal.

Sadece uygulama yapılan bölgede etkisini gösteren yağ enjeksiyonları, kişinin kendi yağından elde edilen bir karışım ile yapılan bir uygulamadır. Yüz konturundan rahatsız olan ve derin çizgilerinden yakınan kişiler için yağ enjeksiyonu uygulamaları, inanılmaz sonuçlar verebilir. Çene konturu, çene ucu, elmacık kemikler ve dudak çevresi gibi alanlar günümüzde yağ enjeksiyonunu sıklıkla uyguladığımız alanlar arasında yer alıyor.

Yağ enjeksiyonun en büyük faydası elbette cilde sağladığı “yenileyici etki.” Birçok kozmetik ürün ile elde edilmeye çalışılan “yenilenme”, yağ enjeksiyonu ile saniyeler içinde mümkün. Bağ dokusu elemanlarına ve fibrobrastlara dönüşebilen yağ enjeksiyonu bileşenleri, kolajeni de tetiklemektedir. Böylece, uygulama bölgesinde gençleşme ve tazelenme gözlemlenmektedir.

Yağ Enjeksiyonları Nasıl Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu uygulamaları, adından da anlaşılacağı üzere “enjeksiyon yani iğne” yardımı ile uygulanmaktadır. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağların santrifügasyon işlemi sonrasında elde edilen karışım, ince bir kanül ile deri altına enjekte edilir.

Yağ Enjeksiyonu Konusunda Bilinmesi Gerekenler

 • Yağ enjeksiyonu uygulamaları; ciltteki problemleri gidermek, cildi tazelemek ve istenen görünümleri elde etmek için yapılan estetik müdahalelerdir. Bu nedenle, cildin düzelmesini sağlayacak olan “yenileyici hücrelerin” görev yapabilmesi için sigara vb. gibi zararlı alışkanlıkların yağ enjeksiyonu işlemi öncesinde sınırlandırılması gerekmektedir. Aksi takdirde, yağ enjeksiyonunun içinde yer alan “faydalı bileşenler” ne yazık ki kolajenleri tetikleyemez ve yapılan işlemden istenen sonuçlar elde edilemez.
 • Kan sulandırıcı gibi ilaçların da yine yağ enjeksiyonu öncesinde bırakılması gerekmektedir.
 • Yağ enjeksiyonu, ameliyatsız estetik uygulamalarından bile olsa cilt üzerinde “travmatik” bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, ciltte şişliğin oluşmasını engellemek için soğuk pres uygulanması önerilmektedir. Soğuk pres ve masaj sonrasında dahi ciltte şişlikler gözlemleniyorsa, endişelenmeye yine de gerek yoktur.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları Ne Kadar?

Yağ enjeksiyonu ücretleri; işlem yapılacak bölge sayısına, işlem tekrarına, doktora ve bulunulan şehre göre elbette değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle, Op. Dr. çağıl Erenoğlu ile görüşmeli ve yağ enjeksiyonu fiyatları konusunda size bir fiyat vermesini talep etmelisiniz. İstanbul’da yağ enjeksiyonu yapan doktorumuz Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’na web sitemizdeki telefonlar aracılığıyla kısa sürede ulaşabilirsiniz.

WhatsApp chat