Vücut Mezoterapisi

Günümüzde bölgesel yağlanmalardan şikâyetçi olan herkes, ameliyatsız çözümlere yönelmektedir. Ameliyat olma korkusu, iz kalma endişesi veya bütçe gibi çeşitli faktörler sebebiyle cerrahi estetik müdahalelerden uzak duran kişiler, vücut mezoterapisi ile artık “kısa sürede “istediği bölgedeki yağlanmalarından kurtulabiliyor. Çok uzun bir süredir Dünya’nın her yerinde uygulanan vücut mezoterapisi, vücuda veya kişiye herhangi bir problem çıkarmayan hatta liposuctiona alternatif olarak gösterilen bir bölgesel zayıflama yöntemi olarak kabul görüyor.

Mezoterapi Nedir?

Dr. Michel Pistor tarafından 1952 yılında uygulanan mezoterapi enjeksiyonları, 60 seneyi aşkın bir süredir hala Dünya’nın her yerinde kullanılıyor. Her hekimin kendi branşına, hastanın ihtiyaçlarına göre hazırladığı mezoterapi karışımları; FDA onaylı ilaçları, vitaminleri ve mineralleri içermektedir. Hastaya “enjeksiyon” yolu ile uygulanan mezoterapisi tedavisi, çeşitli amaçlar dahilinde vücudun her bölgesine yapılabilmektedir.

Mezoterapi Hangi Problemler İçin Kullanılır?

 • Saç dökülmelerinin önlenmesinde
 • Bölgesel zayıflamanın başlatılmasında
 • Selülit sorunlarının çözümlenmesinde
 • Hamilelikte görülen çatlakların giderilmesinde
 • Yüz gençleştirme taleplerinde
 • Akne ve yara izlerinin hafifletilmesi yada yok edilmesinde; mezoterapi sık sık kullanılabilir.

Vücut Mezoterapisi Nedir?

Bölgesel zayıflamada yaygın olarak tercih edilen vücut mezoterapisi, sorunlu bölgelerdeki yağ hücrelerini azaltma esasına dayanmaktadır. Küçük dozlarda cilt altına enjekte edilen mezoterapi karışımları ile yağ hücrelerinin azaltılması sağlanırken dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma da sağlanıyor. Hücre içi yağ metabolizmasının da hızlandırıldığı vücut mezoterapisinde yağ hücre sayısı azaltılabiliyor. Böylece; cilt altında yer alan serbest kalmış yağ asitleri, dolaşım ile vücuttan kısa sürede atılıyor.

Vücut Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Vücut mezoterapisi; herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmayan ve sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilmektedir. Ancak;

 • Kalp yetmezliği tanısı konan kişiler
 • Diyabet hastaları
 • Böbrek hastaları
 • Hamilelik sürecinde olan kadınlar
 • Antikuagülan tedavisi görenler, vücut mezoterapisi işlemi için uygun aday değildir.

Vücut Mezoterapisi Her Bölgeye Uygulanır mı?

Kollara, bacaklara ve sırt bölgesine uygulanan mezoterapi; yan bölgelere, karın ve mide bölgesine de uygulanabilmektedir. Alt bacak ve ayak bileklerine dahi uygulanabilen vücut mezoterapisi, genel olarak hangi amaç için yapılıyorsa ilgili bölüme uygulanır.

Vücut Mezoterapisi Ne Kadar Sürer?

Vücut mezoterapisinin ne kadar süreceği işlem yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir. Genel olarak 15 ila 30 dakika kadar sürmesi beklenen vücut mezoterapisinin sıklığı ise doktor tarafından belirlenmektedir. 5 ila 10 gün arasında 1 seans uygulanan vücut mezoterapisi sonrasında ayda 1 koruma seansları uygulanır. 8 ila 12 ayda 1 olmak üzere de mezoterapi kürü tekrarlanabilir.

Vücut Mezoterapisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Vücut mezoterapisi ağrılı / acılı bir tedavi midir?

Vücut mezoterapisinde ağrı ya da acı hissedilmesi, minimum düzeyde olmaktadır. Acı eşiği düşük kişiler tarafından hissedilebilen bu minimum ağrılar, ağrı kesici ile yok edilebilir.

Vücut mezoterapisinin yan etkisi var mıdır?

Vücut mezoterapisi sonrasında kişide kızarıklık, cilt hassasiyeti yâda morluk oluşabilir ancak bu tamamen geçici bir durumdur.

Vücut Mezoterapisi Ücretleri Ne Kadar?

Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek vücut mezoterapisi fiyatları hakkında net bilgi alabilirsiniz. Böylece, işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve sayısına göre en doğru fiyat bilgilendirmesini alabilir ve işlem için planlamanızı vakit kaybetmeden yapabilirsiniz.

WhatsApp chat