Vaser Liposuction

Kilo almak, kuşkusuz yaşamın herhangi bir döneminde “mutlaka” karşılaşacağımız bir durum. Kilo almak kimi zaman vücudun ve kişinin yaşamını idame ettirebilmesi için “olması gereken bir durum” iken, kilo vermekte; kimi zamanda yine vücudun ve kişinin yaşamını daha da kaliteli geçirebilmesi için bir zorunluluktur. Kilo vermek için spor ve diyet yapan kişiler istedikleri kiloya ulaştıklarında “bazı bölgede biriken inatçı yağlanmalardan” şikâyetçi olabilmekteler. Spor, diyet vb. gibi yöntemler ile yok edilemeyen bu inatçı yağlanmalar, bölgesel yağlanma olarak kabul edilir ve ancak o bölgedeki yağlardan kurtulmak için “cerrahi yöntemlere” başvurulması gerekir. İşte bu tür durumlarda vaser liposuction gibi yöntemler, kişilerin “bölgesel yağlanmalarına” kesin çözüm getirmekte ve vücut estetiğini yeniden sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Vaser Liposuction Nedir?

Kilo alınmaya başladığında “yağ hücreleri” belirli bir alanda toplanır ve sıkılaşır. Her yeni kilo için yeni yağ hücreleri bu alanlarda toplanır ve yağ birikimine sebep olurlar. Estetik bağlamda “biriken bu yağlar” kötü bir görünüme sebep olabilirler. Kişi, zayıfladığında dahi yok edilemeyen bu yağ birikimleri, ancak ve ancak vaser liposuction ile yok edilebilir.

Liposuction yöntemleri arasında yer alan vaser liposuction, en yeni yağ alma yöntemleri arasında gösterilebilir. Bölgesel olarak kişiye incelme imkânı tanıyan vaser liposuction, obez gibi fazla kilolu kişilerin zayıflama tedavisi olarak kullanılmamaktadır.

Vaser Liposuction Nereye Uygulanabilir?

Liposuction yöntemleri; yağ alma amacıyla yapıldığı için vücudun hemen hemen her yerine uygulanabilir. Karın, basen, kalça, bacak ve kol gibi alanlarda uygulama sıklığı bulunan vaser liposuction; el mezoterapisi gibi diğer gençleştirme tekniklerinden önce de kullanılabilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Günümüzde en sık tercih edilen liposuction tekniği olan vaser liposuction, ileri teknolojiyle harmanlanmıştır.  Ultrason ses dalgalarını kullanan vaser liposuction, ince kanüller sayesinde yağlanmayı eritir ve vücut dışına hemen alır. Kas, sinir, damar ve bağ dokuya zarar vermeden bölgesel yağlanmaya çözüm üreten vaser liposuction; yağları belirli bir aralıklarla emmektedir. Böylece, eski liposuction yöntemlerinde karşılaşılan dalgalanmalar ile vaser liposuctionda karşılaşılmaz.

Genel anestezi altında yapılan vaser liposuction, hem iyileşme süresi hem de sonuçları için oldukça tercih edilmektedir. Cerrahi girişim olması sebebiyle 1 gün kadar hastanede kalınmayı gerektiren vaser liposuction, yüz güldürücü sonuçları; diğer yöntemlere nazaran daha kısa sürede vermektedir.

Vaser liposuction operasyonu öncesinde belirlenen yerlere “işaretlemeler” yapılır ve ameliyat başlatılır. 3-5 mm arasında değişen küçük delikler, işaretlenen yerlere açılır ve yağ emme işlemini yapmak üzere vaser liposuction cihazı, deliklerden geçirilir. Yağlar ise vaser liposuction cihazının ince kanülleri ile dışarıya alınır. Bu işlem esnasında kişiye lokal anestezi, kan sulandırıcı ilaçlar da yine vaser liposuction cihazı ile birlikte verilmektedir.

Vaser Liposuction Fiyatları Ne Kadar?

Vaser liposuction; bölgesel yağlanması olan ve bir türlü bu yağlanmaları diyet vb. gibi yöntemlerle yok edemeyenler için ideal bir yöntemdir. Doktorun önereceği şekilde yapılan bir vaser liposuction ameliyatı ile bölgesel yağlanmadan kurtulunabilinir. Ancak, bazı durumlarda vaser liposuction ameliyatı belirli aralıklar ile 2 yâda 3.kez tekrarlanabilir. Bu nedenle, vaser liposuction ücretleri; operasyon alanına, doktora, hastaneye ve ameliyatın tekrarına göre mutlaka değişiklik gösterecektir. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen vaser liposuction ücretleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, dilerseniz randevu esnasında da ücret bilgisi talep edebilirsiniz.

WhatsApp chat