Üst Göz Kapağı Estetiği

Göz çevresi estetiği, yüz estetiği operasyonları arasında en sık tercih edilen operasyonlardan biridir çünkü göz etrafındaki kas hareketlerinin deri ve çevre dokular üzerindeki yıpratıcı etkileri sebebiyle yüz yaşlanmasının ilk belirtileri bu bölgede oluşur. Yaşlanma tedavisinin ötesinde İstanbul göz çevresi estetiği operasyonları çeşitli kaza ve hastalıkların tedavisinde de uygulanmaktadır. 40’lı yaşların başlamasıyla beraber, üst göz kapağındaki sarkma ve çukurlar ya da alt göz kapağındaki torbalanma ve kırışıklıklar kişinin daha yorgun ve yıpranmış görünmesine neden olur. Alt ve üst göz kapaklarında oluşan bu deformasyon; asimetri, sarkma ve torbalanmalarının tedavisi göz kapağı estetiği ile mümkündür.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Üst göz kapağı estetiği öncesinde mutlaka göz muayenesi doktor tarafından yapılır. Bu muayenede ise alın ve kaşların birbirine oranı ve seviyeleri not edilir. Göz kapağının hareketlerinin değerlendirilmesinden sonra asimetri olup olmadığı da göz önünde bulundurulur. Eğer ki üst göz kapağında estetiksel bir uyumsuzluk var ise göz kapağına botoks uygulaması yapılabilir. Ancak, göz kapaklarında bolluk şikâyeti için üst göz kapağı estetiğine karar verilebilir. Ayrıca, üst göz kapağındaki tüm estetik dışı görünümler için doktor farklı tekniklerle uygulamalar da yapabilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Lokal anestezi altında yapılan üst göz kapağı operasyonları iyileşme süresi göz önünde bulundurulduğunda kolay ve rahat operasyonlardır. Ancak, yalnızca üst göz kapağı estetiğinde lokal anestezi kullanılmaktadır. Diğer, göz çevresi estetiklerinde yapılacak işleme göre anestezi uygulanabilir.
  • 1 saat içerisinde tamamlanabilen üst göz kapağı estetiği operasyonları, gözle ilgili hiçbir şikâyete sebep olmamaktadır.
  • Üst göz kapağı estetiği esnasında deride çıkarımlar yapılabilir. Uygun ölçülerde deri ve kas çıkartılması ile göz kapağına yeterli miktarda gerginlik sağlanabilir. Ancak, üst göz kapağı estetiği esnasında iç ve orta kısımda yer alan yağ yastıkçıklarının çok belirgin olması durumu ile karşılaşılabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise yağ yastıkçıklarının da bir miktar küçültülmesi gerekebilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Üst göz kapağındaki gevşeklikler; eğer ki göz kapağının, büyük bölümünü kaplıyorsa hatta hatta görme alanını etkiliyorsa üst göz kapağı estetiği ile müdahale edilmesi gerekebilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üst göz kapağı estetiği sonrasında kitap okunmasında, televizyon seyredilmesinde ya da bilgisayar kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak birkaç hafta güneş ışığı ve rüzgâra hassasiyet yaşanabileceği için dışarı çıkarken güneş gözlüğü takılmasında fayda vardır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ücretleri Ne Kadar?

Üst göz kapağında meydana gelen değişimlerin yâda var olan görünümlerin çözümü üst göz kapağı estetiği operasyonları ile mümkün. Üst göz kapağı estetiğinde yer alan çeşitli teknikler ve yöntemler ile bugün, istenen göz kapağı formuna kolaylıkla ulaşılabilirken aynı zamanda göz kapağındaki rahatsız olunan tüm görünümlerden de uzaklaşılabiliyor. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’nun İstanbul’da gerçekleştirdiği üst göz kapağı estetiği operasyonları hakkında bilgi almak ve üst göz kapağı estetiği fiyatlarını öğrenmek için bizi dilediğiniz zaman arayabilir yâda ziyaret edebilirsiniz.

WhatsApp chat