Ultrasonik (Piezo) Rinoplasti

Teknolojik gelişmeler sayesinde bugün bütün estetik operasyonlarda da teknik gelişmeler yaşanıyor. Estetik operasyonu sonrası komplikasyonlar, riskler ve görünüm açısından sorunlar, bu teknoloji ve tıbbi gelişmeler ile artık çok daha geride kalmaya başladı. Özellikle, rinoplasti yani burun estetiği ameliyatlarında görülen şişlik ve morluklar, kişiler için büyük bir problemdi. Son teknolojinin ve tekniğin kullanıldığı ultrasonik piezo rinoplasti ameliyatında artık morarma ve şişlikler minimum derecede olurken kısa sürede iyileşme elde edilebiliyor.

Ultrasonik Piezo Burun Estetiği Nedir?

Burun kemiğini kırmadan, burundaki damar ve sinirlere hiçbir şekilde zarar vermeden sadece ses dalgaları ile burunda istenen görüntüye ulaşabildiğimiz piezo rinoplasti tekniği, her geçen gün daha da yayılan bir rinoplasti ameliyat çeşidi. 20 yıldan uzun bir sürede tıbbin birçok alanında kullanılan ultrasonik piezo teknolojisi, burun estetiğinde de ultrasonik piezo rinoplastisi olarak kabul görüyor.

Ultrasonik Piezzo Burun Estetiği Ameliyatı (Rhinoplasti) Öncesi Süreç

Her estetik operasyonu öncesinde mutlaka dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Ultrasonik piezo burun estetiğinde de belirli başlı kurallar var ve bu kuralların ameliyat öncesinde mutlaka uygulanması gerekmektedir.

 • Ultrasonik piezo rinoplasti ameliyatından önce kullanılması gereken ilaçlar, doktora bildirilmelidir. Zira, ilaçlar; yapılan ameliyatı ve hastayı riske atabilmektedir.
 • Grip, nezle gibi akut gelişen durumlarda da operasyon ertelenmelidir. Bu tür durumlar söz konusu oluğunda doktorunuza bilgi vermelisiniz.
 • Ultrasonik rinoplasti ameliyatından önce geçirdiğiniz bir burun estetiği yâda ameliyatı var ise mutlaka doktora bilgisini vermelisiniz.
 • Kan sulandırıcı gibi ilaçların kullanımını ise ameliyattın önceki 10.gün durdurmalısınız.
 • Sigara başta olmak üzere diğer tüm alışkanlıklarınızı mutlaka operasyondan önceki 15.günde bırakmanız gerekmektedir.
 • Omega-3, Ginseng gibi vitamin ve besin desteklerinin ameliyattan 1 ay önce kesilmesi önerilmektedir.
 • Ameliyattan 1 ay önce doğum kontrol hapları da kesilmelidir. Buna ek olarak regl dönemindeki kişilerin ameliyatları birkaç gün sonraya alınabilir.
 • Rinoplasti ameliyatından önceki gün yâda saatlerde ılık bir duş alınmalı ve iyice dinlenilmelidir.
 • Ultrasonik piezo rinoplasti ameliyatı olacak erkek hastaların ise bıyıklarını kesmesi gerekmektedir.
 • Ultrasonik piezo rinoplasti ameliyatı öncesindeki 8 saat boyunca aç ve susuz olunması istenmektedir.

Ultrasonik Piezzo Rinoplastisi Hangi Burun Yapılarına Uygundur?

Burun kemiği üzerinde ihtiyaç duyulan tüm düzeltmeler, piezo burun estetiği ile yapılabilmektedir. Aynı zamanda, burun içinde sıklıkla karşılaştığımız septum deviasyonunda da ultrasonik piezo rinoplasti kullanılabilmektedir.

Ultrasonik piezo rinoplastisi, burundan kaynaklanan birçok hastalığı ve şikâyeti de ortadan kaldırmak için tercih edilebilmektedir. Örneğin, burun içindeki kemik eğrileri; horlama ve burun tıkanıklıklarına neden olur ve bu durumda oksijen azlığı ile karşı karşıya kalırız. Organların yeteri miktarda oksijen alamaması ise ilerde organların çok çabuk deforme olmasına sebep olur. Bu nedenle, oksijenin yeterli alınmasına engel olan burundaki tüm engeller, ultrasonik piezo rinoplastisi ile çözüme kavuşturulmalıdır.

Mikro cerrahi ile burnun şekli, ultrasonik piezo rinoplastisi sayesinde düzeltilirken aynı zamanda burunla ilgili şikâyetler de ortadan kaldırılabiliyor. Kemik dokusunu kırmadan, sinir ve kas yapıları zedelenmeden kısa sürede çözüme kavuşturulan burunla ilgili görünüm ve fonksiyonel şikâyetler, ultrasonik piezo rinoplastisi ile mümkün.

 Ultrasonik Piezzo Rinoplastisinin Avantajları Nelerdir?

Ultrasonik piezo rinoplastisi ile burunda kırma ve törpüleme gibi işlemlere gerek kalmıyor ve dolayısı ile yumuşak doku travması minimum düzeyde oluyor.

 • Kalemle çizilmişçesine burun hatları ise ultrasonik piezo rinoplastisinin en büyük avantajları arasında yer alıyor. Zira, daha zarif burun sırtı ve burun ucu, ultrasonik piezoda kullanılan mikro cerrahiden kaynaklanıyor.
 • Burunda meydana gelebilecek kontrol dışı kemik kırıklıkları, ultrasonik piezo rinoplastisi sayesinde engelleniyor.
 • Yumuşak doku ve çevrede bulunan kan damarları / kıkırdakları, ultrasonik piezo rinoplastisinde zarar görmüyor ve doğal olarak hastada hızla iyileşme görülüyor.
 • Ultrasonik piezo rinoplastisi, milimetrik ölçümlere izin verdiği için hastanın çok daha beğenebileceği burun görünümleri elde edilebiliyor.
 • Açık yada kapalı rinoplasti ameliyatı sonrasında görülebilen komplikasyon ve riskleri ise ciddi oranda azaltabiliyor.

Ultrasonik Piezzo Rinoplasti Ücretleri Ne Kadar?

Rinoplasti ameliyatı ücretleri; ameliyat tekniğine, doktora, hastane şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Siz de rinoplasti ameliyatı olmak istiyor ancak ultrasonik piezo rinoplastisini tercih etmek istiyorsanız Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile hemen iletişime geçin!

İstanbul’da ultrasonik piezo rinoplasti ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek ultrasonik piezo rinoplasti fiyatları hakkında bilgi alabilir ve dilerseniz doktorla yüz yüze görüşerek ön muayene gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp chat