Terleme Botoksu

Terleme problemi, hem erkeklerde hem de kadınlarda zaman zaman görülebilen bir sorundur. Sık sık terleme sorunu yaşayan kişilerde sosyal hayata uyum sorunları gözlenebilir. Bunun temelinde ise aşırı terleme problemi yaşayan kişiyle aynı ortamda bulunan kişilerin rahatsızlık duyması yatmaktadır. Ne yazık ki insanlar terden rahatsız oldukları için aşırı terleme rahatsızlığı bulunan bireylerle iletişimlerini en aza indirmek istemektedirler. Bütün bu sebeplerden dolayı terleme problemi hem fizyolojik rahatsızlığa hem de psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Aşırı terleme sorunu için uygulanan birçok tedavi yöntemi günümüzde mevcuttur. Bunlardan en etkilisi botoks tedavisidir. Botoks ile terleme tedavisinde, terlemeye sebebiyet veren sempatik sinirler felç edilerek ter bezlerinin ter üretmesi engellenir. Botoksun içeriğinde bulunan madde Botulinum toksin adı verilen bir maddedir ve terlemeye kesin ve en etkili çözümü sunmaktadır.

Terleme Botoksu Nedir?

Ter bezlerinden fazla miktarda üretilen ter, kişileri çeşitli bağlamlarda rahatsız edebilir. Terlemenin önüne geçilmesi içinse terleme botoksu günümüzde kişilere uygulanabilmekte ve kesin çözüm sağlanabilmektedir. Ter bezlerindeki üretimi “belirli bir süre” için durduran terleme botoksu, enjeksiyon yöntemiyle yapılan bir terleme karşıtı tedavisidir.

Terleme Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Botoks uygulamasının sağladığı faydalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Aşırı terleme problemi tamamen ortadan kaldırılarak kişinin sosyal problemleri çözülmüş olur.
  • Aşırı terleme rahatsızlığıyla mücadele eden kişiler iş yerlerinde de yeterli verimde çalışamamaktadırlar. Problemin çözülmesiyle birlikte kişiler işlerinde maksimum verimle çalışmaya başlarlar.
  • Aşırı terleme sorunu yüzünden insanlarla iletişimde güçlük yaşayan, içe kapanık kişiler sorunun çözülmesiyle birlikte sağlıklı insan ilişkileri kurabilmeye başlarlar.
  • Aşırı terleme durumu fizyolojik birçok hastalığa da sebebiyet verebilmektedir. Botoksla aşırı terleme tedavisinde bu hastalıkların da önüne geçmek mümkündür.
  • Aşırı terlemenin sebep olduğu kötü koku da bu yöntem ile tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Terleme Botoksu Nasıl Yapılır?

İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından yapılan terleme botoksu, yukarıda bahsedildiği üzere enjeksiyon yöntemiyle deriye uygulanan bir tedavidir. Son derece ağrısız bir tedavi şekli olan terleme botoksu sonrasında hastanede kalmaya gerek yoktur. Anesteziye dahi gerek duymayacağınız terleme botoksunda ağrı ise işlem öncesinde içilen ağrı kesiciler ile minimuma bile indirilebilmektedir.

6 ila 12 ay arasında değişen sürelerde tekrarlanması gereken terleme botoksu tedavisi, kısa süreli bir tedavi olsa da kalıcı etkiler sağlamaktadır. Bu nedenle, terleme botoksunu yaptırdıktan sonra ortalama 6 ay sonra tedavinin 2.seansını da almanızı önermekteyiz.

İstanbul Terleme Botoksu Ücretleri Değişkenlik Gösteriyor

Terleme botoksu fiyatları; şehre, doktorun uzmanlığına, seans sıklığına ve yapılacak bölge sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Zira, bir hastamızın sadece elleri yâda koltuk altı terliyor iken sizin koltuk altı, vajina bölgesi vb. gibi vücuttaki diğer alanlarda da terleme şikayetiniz olabilir. Bu nedenle, uygulama alanı sayısı arttığı için yine ücrette değişiklik olacaktır. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek terleme botoksu fiyatları hakkında bilgi alabilir ve kısa sürede botoks uygulamanızın planlamasını yapabilirsiniz.

WhatsApp chat