Saç Mezoterapisi

Dış görüntümüzü ciddi anlamda etkileyen saçlar, aynı zamanda ruh halimizi de etkileyebilmektedir. Saçta en ufak bir dökülme sorunu yaşadığımızda, bu iş hayatımıza ve günlük yaşantımıza da yansır. Saç dökülmeleri, azalmaları veya kepeklenme gibi şikâyetler içinse çare aramaya başlarız. Kesin ve etkili çözüm olarak ise günümüzde saç mezoterapisi önerilmektedir. Saç ekim öncesi ve sonrasında aktif olarak kullanılan saç mezoterapisi, İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından yapılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi; saçlarda var olan şikâyetlere son verebilmek amacıyla saç diplerine ve saçların çıkmasına etki eden kısımlara verilen “kıl köklerini besleyen vitaminlerden” oluşan bir tedavidir. Cilde faydalı olan antioksidan, vitamin gibi bileşenleri içeren saç mezoterapisi karışımları ise doktor kontrolünde hazırlanmakta ve yine doktor kontrolünde uygulanmaktadır. Saç diplerindeki orta tabakaya uygulanan saç mezoterapisi, 2 yâda 4’mm’lik iğnelerle yapılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Saç dökülmesi şikâyetleri başta olmak üzere saçla ilgili her türlü sorunun çözümlenebildiği saç mezoterapisi, günümüzde hem kadın hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kelliğin tedavisi olarak da bilinen saç mezoterapisi, kıl köklerini uyarma ve gerekli bileşenleri cilt altına iletme esasına dayanır. Saç ekimi sonrasında da tercih edilen saç mezoterapisi ile bölgedeki problemler çözüme kavuşturulabilmekte ve kısa sürede sona erdirilebilmektedir.

Saç ekimi gerektirmeyen ancak kadın tipi yâda erkek tipi saç dökülmesine karşı çözüm aranılan durumlarda da saç mezoterapisi kullanılır. Saç foliküllerini canlandırmayı sağlayan saç mezoterapisi ile hacimli saçlar elde edilebilmektedir.

Saç Mezoterapisinin Saça Faydaları Nelerdir?

Saç sorunları tedavilerinde kişiler, her zaman hızlı sonuç alınmasını ister. Saç mezoterapisi de hem erkekte hem de kadında “saç problemlerine hızlı çözüm” sağladığı için sıklıkla tercih edilmektedir.

Saçlarda gürleşme saç derisinde yenilenme sağlayan saç mezoterapisinin çeşitli faydaları vardır;

 • Kepeklerle mücadelede saç mezoterapisi, en kısa sürede sonuç veren bir tedavidir.
 • Saç ekimi sonrasında acıkacak saçların daha gür ve kaliteli bir şekilde çıkmasını tetikler.
 • Erkekte yâda kadında var olan saç dökülmesi şikayetlerini azaltır.
 • Saçın beyazlamasını geciktiren saç mezoterapisi, kadınlar için son derece idealdir.
 • Saçın ömrünü uzatan saç mezoterapisi ile hacimli saçlara daha kolay kavuşulur.

Saç Mezoterapisi Kimlere Yapılamaz?

Biyoterapi yöntemleri arasında yer alan saç mezoterapisi, enjeksiyon içerdiği için herkese uygulanması uygun olmayan bir tedavi şeklidir. Saç ve saç derisinin orta katmanına uygulandığı için belirli kişilere uygulanmamalıdır.

 • Şeker hastalarına
 • Emziren annelere
 • Hamilelere
 • Kanser hastalarına yâda kanser tedavisi görenlere
 • Antikoagülan kullananlara ( kan sulandırıcı ilaçlar)
 • İmmünolojik hastalıkları taşıyanlara; saç mezoterapisi uygulaması önerilmemektedir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Sürer?

Kişinin saç yapısının analiz edilmesi ile başlayan saç mezoterapisi sürecinde; saçın ne kadar yıprandığı tespit edilir ve saç derisi problemleri ortaya konur. Böylece, saç mezoterapisinin işe yaraması için kaç seans alınması gerektiği netleştirilir. Haftada 1 yâda 2 kez uygulanması öngörülen saç mezoterapisi uygulamaları, doktorun vereceği karara göre daha fazla da olabilmektedir.

30 dakika kadar sürebilen saç mezoterapisi seansları, 8 haftalık seanslardan oluşabilir. 5. Haftadan itibaren gözle görülebilen sonuçları sunan saç mezoterapisinde, saça ve saç derisine iyi gelecek bileşenler “ağrısız “ bir şekilde cilt altına iletilir.

Saç Mezoterapisi Ücretleri Ne Kadar?

Erkelere ve kadınlara aynı teknikle uygulanan saç mezoterapisi uygulamaları, cinsiyete göre farklı fiyatlandırmalara sebep olmaz. Kelliğe giden tüm durumlarda, saç dökülmelerinde ya da saçla ilgili şikâyetlerde tercih edilen saç mezoterapisi ücretleri; doktora, seans sıklığına ve diğer uygulamalarla birlikte değişiklik gösterecektir. Bu nedenle, Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’yla görüşebilir ve saç mezoterapisi fiyatları hakkında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

WhatsApp chat