PRP Uygulamaları

Günümüzde kozmetik uygulamalar arasında sıkça adını duyduğumuz PRP ile bugün; gençleşmeden birçok hastalığın tedavisine kadar her şey yapılabiliyor. Popüler bir biyoterapi yöntemi olarak bilinen PRP, biyolojik tedavi olarak da biliniyor. Tedavi amacıyla doktorlar tarafından sıkça tercih edilen PRP uygulamaları; dize, cilde veya saçlı deriye enjekte edilebiliyor. Kozmetik uygulamalarında da sıkça gördüğümüz PRP uygulamaları; cilt tonunun eşitlenmesi, kırışıklık açımı ve yara iyileştirme gibi birçok talebe de yanıt veriyor. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından İstanbul’da PRP uygulaması ve tedavisi olarak sıkça adını duyduğumuz PRP uygulamaları hakkında bu yazıda birçok bilgiye erişebilecek ve merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.

PRP Nedir?

Kanın içinde bulunan “platelet” yani pıhtılaşma hücrelerinin “çokça” bulunduğu sıvı kısma PRP deniyor. Jinekolojiden genel cerrahiye kadar kendine uygulama alanı bulan PRP, birçok şikâyetin ve hastalığın ortadan kaldırılması konusunda “ mucize” olarak görülüyor. Kök hücre mantığıyla çalışan PRP uygulamaları, kişinin kendi kanından elde edilmekte ve yine kişinin kendi vücuduna enjekte edilmektedir. PRP’nin yapısında bulunan “yenileyici özellikteki hücreler” , bölgedeki sorunu çözme konusunda gerekli görevi kısa sürede başlatıp, en iyi sonuçların alınmasını sağlıyorlar.

Santrifügasyon gibi birçok özel işlemden geçen ve kişinin “kendi kanından” elde edilen pıhtılaşma hücrelerinin zengin kısmı ayrılıyor ve amaca göre doktor tarafından hazırlanıyor.

PRP Nasıl Uygulanıyor?

Tıp ve estetik alanında sıkça kullanılan bir yöntem olan PRP yöntemi, son derece ağrısız ve risksiz bir yöntemdir. Bölgeye ve yapılacak işleme göre “uygulanma süresi” değişiklik gösteren PRP uygulamaları, ortalama maksimum 30 dakika sürmektedir.

PRP Tedavisinin Kozmetik Uygulamalarda Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Sivilce izlerini ve lekelerini tedavi etme konusunda başarılı sonuçlar veren PRP ile genişlemiş gözenekler daraltılmaktadır. Yağlı ciltlere uygulandığında ise nem dengesini başarıyla sağlayan PRP, cilt rengindeki değişiklikleri dengeler ve cilde ışıltı sağlar. Gözaltına ışık etkisi kazandıran PRP, gözaltı morluklarının tedavisi konusunda da oldukça iyi sonuçlar verir. Aynı zamanda da gözaltı torbalarının görünümünü azaltarak, gözaltlarını doğal hacimle doldurur. Kaşları kaldırma etkisiyle de kaş bölgesindeki tüm şikâyetlere çözüm üreten PRP, kaşların aşağı düşmesini engeller.
  • Yeni kolajen lif üretme konusunda “başarılı” tek yöntem olan PRP, cilt tonunu düzenleyerek cildi de sıkılaştırmaktadır. Hatta; 25-30 yaş arasındaki kişilere uygulandığında cildin yaşlanma sürecinin başlamasını geciktiren PRP, “cilt bakımı” olarak da sıkça tercih edilmektedir.
  • Burun kenarı çöküklerini ( nazolabial oluk) durduran PRP, aynı zamanda ağız köşesindeki “marionette oluklarını” yani üzüntü çizgilerini de doldurmaktadır.
  • Saç dökülmesini yavaşlattığı kanıtlanan PRP uygulaması, ince telli saçların kalınlaşmasını da sağlamaktadır.

PRP Tedavisi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kişinin kendi kanından alınacak belirli bir miktardaki kanın santrifüj yöntemiyle “seruma yada enjeksiyona” dönüştürülmesine PRP deniyor. Tek kullanımlık PRP kitlerine konulan PRP maddesinin birçok hastalıkta ve şikâyette, “ tedavi seçeneği” olarak tercih edildiğini söylemiştik. PRP fiyatları şehirden şehre, hatta doktordan doktora farklılık gösterebildiği için “sabit PRP fiyatları” diye bir şey yoktur. Bu nedenle, PRP uygulamanızı hangi doktora yâda hastaneye yaptırmak istiyorsanız mutlaka “ilgili birimden” fiyat bilgisi talebinde bulunmalısınız. Zira, İstanbul PRP fiyatları, PRP tedavi seans ücretleri, İstanbul’da PRP yapan doktorlar tarafından birçok kriter değerlendirilerek belirlenmektedir.

İstanbul PRP fiyatları başta kırışıklık tedavisi olmak üzere;

  • Gözaltı morluk tedavisinde
  • Sivilce izleri ve yara izlerinin iyileştirilmesi konusunda
  • Saç seyrekliği ve androgenetik alopesi tedavisinde
  • Saç dökülmesi tedavisinde ve daha sonra saç ekimi sonrasında
  • Cilt problemlerinin tedavisi gibi çeşitli tedavilerde değişiklik gösterebilmektedir.

Kozmetik Uygulamalarda En Çok Tercih Edilen Prp Uygulamaları İle Şikâyetlerinizden Hemen Kurtulun!

Her konuda sizlere “kesin ve başarılı” çözümler sunabilen PRP uygulamaları, İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından uygulanmaktadır. Kozmetik uygulamalar konusunda PRP ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm tedavileri yapabilen Op. Dr. Çağıl Erenoğlu, İstanbul’daki en iyi PRP doktoru olarak bilinmektedir. Siz de PRP sayesinde şikâyetlerinizden kurtulmak için Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’yla görüşebilir ve yepyeni bir yaşamın kapısını aralayabilirsiniz.

WhatsApp chat