Popo Estetiği

Estetik ve plastik cerrahi başta olmak üzere tüm tıbbi branşlarda teknolojik gelişmelerin olumlu etkisini görebiliyoruz. Estetik ameliyatlarında en yeni teknolojilerin kullanılmaya başlanması ile de vücut estetiğini sağlamak konusunda “kusursuz” sonuçlara erişebiliyoruz. Günümüzde; başta popo estetiği olmak üzere birçok estetik ameliyatları, bu yeni tekniklerle ve teknolojik cihazlarla yapılmakta ve kişiye “ideal” sonuçlar sunulabilmektedir.

Popo Estetiği Nedir? Neden Gereklidir?

Popo estetiği; adından da anlaşılacağı üzere kalça ve basen bölgelerine yapılan estetik müdahalelerdir. Kalça büyütme, kalça küçültme, kalça şekillendirme gibi birçok amaç için yapılabilen popo estetikleri, günümüzde “kilo verme- doğum sonrası” gibi vücudun bir anda değişimi sonrasında popoda çıkan sorunlar ile sık sık tercih edilmektedir.

Vücut estetiğini sağlamak ve yeniden ideal fiziki görünüme kavuşmak için popo estetiği kuşkusuz gerekli bir işlemdir. Bölgesel yağlanmanın popoda oluşması ise, kişinin bedenine göre bir kıyafet bulabilmesini zorlaştırmakta ve hiçbir giydiğinin yakışmamasına neden olabilmektedir. Bu duruma ek olarak sayısız örnekte yine verilebilir. Bu nedenle, vücudun hatlarını yeniden estetiksel bir biçimde şekillendirmek için popo estetiği kuşkusuz hem kadın hem de erkekler için gerekli bir operasyondur.

Popo Estetiğinde Tercih Edilen Yaklaşımlar Nelerdir?

Kalça estetiği operasyonlarında farklı yaklaşımlar doktorlar tarafından tercih edilebilmektedir. Yapılacak olan estetik operasyonuna, istenen görüntüye ve kalıcılığa bağlı olarak değişen popo estetiği teknikleri, bir arada da kullanılabilmektedir.

Günümüzde silikon yöntemi ile kalçalar daha da büyütülebilmekte ve popoda doğal bir belirginlik sağlanabilmektedir. Protez yani silikon gibi yabancı maddeleri vücutlarında istemeyen kişiler için de yağ enjeksiyonları ile kalçada dolgunluk elde edilebilmektedir. Yağ enjeksiyonu içinde vücutta yağlanmanın olduğu bölgelerden yağ çekilmesi ve santrifüj yapılarak “popoya nakledilmek üzere” hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Liposuction ile vücuttan yağ alımı yapıldıktan sonra cihazda kişinin kendi kanı hazırlanır ve enjeksiyon yolu ile popoya verilerek, kalçada dolgunluk elde edilir. Liposuction; aynı zamanda popo küçültme ve şekillendirmede kullanılmaktadır. Poponun gereğinden fazla geniş olması yada şekilsiz olması sonucunda vücut estetiği bozulmakta ve kişiler rahatsızlık hissetmektedir. İşte, liposuction yöntemi ile popodaki genişlik belirli bir “estetik orana” düşürülür ve şekillendirilir. Askılama popo estetiği ile de popo sarkıklıktık vb. gibi deformasyonlar çözüme kavuşturulmaktadır. Kalça dikleştirme, şekillendirme gibi istekler ise dolgu maddeleriyle de çözüme kavuşturulabilmektedir. Jele benzeyen bu dolgu maddeleri ile ortalama 5 yıl boyunca sabit bir popo görünümü elde edilebilir. Ancak, ömür boyu kalıcılık isteniyor ise kuşkusuz protez silikonlar tek tercih olmalıdır.

Kalça Estetiği Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalça estetiği operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gerekenler yapılacak estetik operasyonun tekniğine bağlıdır. Dolgu maddesi ile popo dikleştirme operasyonundan sonra hastanede yatmaya dahi gerek olmadığı gibi 2-3 gün popo üstüne oturmama gibi kurallar haricinde dikkat edilmesi gereken şartlar yok denecek kadar azdır. Ancak, askılama tekniği ve protez gibi popo estetiği operasyonları sonrasında 1 gece hastanede yatmak gerekebilir. 1 ay boyunca popoya alınabilecek tüm darbeler engellenmeli ve spor gibi faaliyetlere başlanmamalıdır. Bunun haricinde doktorun verdiği tüm ilaçları düzenli bir şekilde kullanmalı ve merhemler ile bölgeye ilaç desteği sağlamalısınız.

Kalça Estetiği Operasyonu Fiyatları Nedir?

Kalça büyütme, küçültme, şekillendirme ve dikleştirme gibi tüm estetik operasyonlar, günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların ilgisini çekmektedir. Vücut şekillendirmede önemli bir rol oynayan kalça estetiği, İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından profesyonel bir şekilde yapılmakta ve tüm aşamalarda sizin memnuniyetiniz önemsenmektedir. Siz de popo estetiği yaptırmak istiyor ve popo estetiği fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız bizleri dilediğiniz zaman arayabilir yâda randevu alarak doktorumuzla görüşme sonrasında kalça estetiği ücretlerini öğrenebilirsiniz.

WhatsApp chat