Meme Dikleştirme

Mastopeksi ameliyatı yani meme dikleştirme ameliyatı, günümüzde sıklıkla tercih edilmekte olan bir göğüs estetiği operasyonudur. Göğüslerinin sarktığını düşünen, daha dolgun durmasını isteyen, göğüslerinin küçük olduğundan yakınan birçok hasta için meme dikleştirme operasyonları, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı tarafından uygulanmaktadır.

Hormonal faktörler, yaşlanmanın başlaması ve kilo verimi gibi çeşitli sebeplerle “göğüslerde değişimler” görülebilmektedir. Meme dokusunu sıkı tutmaktan görevli bağlar, zamanla gevşemekte ve ortaya “sarkık görünümlü bir meme görüntüsü” izlenimi sağlamaktadır. Hem sarkık hem de küçük göğüslü olmaktan yakınan birçok kadın ise meme dikleştirme ameliyatı ile kendini hem daha “çekici” hissediyor hem de özgüvenini yeniden kazanıyor.

Meme Dikleştirme( Mastopeksi) Ameliyatı Nedir?

Meme sarkıklığı şikâyeti, meme dokusunu oluşturan bağların zayıflaması ile ortaya çıkar ve bu görüntü “hormonlara, yaşa ve yer çekimi gibi faktörlere bağlı olarak” daha da çirkinleşebilir. Bu nedenle, meme dikleştirme ameliyatı; hem vücut estetiğini yeniden sağlamak hem de kadının” kendisini psikolojik bağlamda” iyi hissetmesini sağlamak için önemli bir operasyondur. Ayrıca, meme başının konumundan genişliğine, halkasının renginden duruşuna kadar çeşitli birçok talepte yine meme dikleştirme ameliyatı esnasında çözüme kavuşturulabilir.

Göğüslerin Sarkmasının( Pitozise) Nedenleri Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatını gerekli kılan göğüs sarkıklıkları, çeşitli sebeplerden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Başta genetik yatkınlık olmak üzere emzirme gibi süreçlerden sonra memelerde “form” kaybı yaşanabilmektedir. Yaşlanma, hormonal değişimler, uzun süredir sigara kullanıyor olmak gibi çeşitli faktörlerde yine göğüslerin sarkmasının nedenleri arasında sayılabilir.

Meme Dikleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Memenin sünmesi yâda meme başının aşağı bakması sorunu, sarkıklıktan kaynaklanmaktadır ve çözümü sadece “cerrahi girişimlerden” geçmektedir. Bu nedenle, pitozisenin ameliyatsız yöntemler ile düzeltilmesi “kalıcı olmadığı gibi etkili sonuçlarda” veremeyecektir.

Meme dikleştirme yönteminin seçilebilmesi için meme boyutu, yapısı, sarkmanın derecesi gibi bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle; meme sarkıklığından şikâyet eden ve meme dikleştirme ameliyatı olmak isteyen herkes, “meme muayenesi” yaptırmalıdır. Zira, doktor; muayene esnasında meme dikleştirme ameliyatı sonrasında süt verme fonksiyonu, erojen ve dokunma duyusu gibi önemli konularda size “önemli bilgiler” verecektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği operasyonları “cerrahi” bir işlem olması sebebiyle genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu nedenle, meme dikleştirme ameliyatı da genel anestezi altında yapılacak göğüs estetiği uygulamaları arasında yer almaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatı öncesinde “estetik yaptıracak kişinin” mevcut sağlık durumu, kan değerleri vb. gibi kriterler değerlendirilir ve ameliyat tarihi planlanır. Ameliyat günü ise 8-9 saat açlığının olması gerektiği ise hastaya mutlaka bildirilir.

Genel anestezi haricinde meme dikleştirme operasyonu 1 saat kadar sürebilmektedir. Kişinin anesteziye karşı direnci yâda zayıflığı ise ameliyat süresini 30 ila 50 dakika kadar uzatabilmektedir.

Göğüslerinden memnun olmayan ve meme dikleştirme operasyonu olmak isteyen kişilere hangi tekniğin kullanılacağı, doktorun ve sizin kararınıza göre şekillenecektir. Bu nedenle, doktorunuza “nasıl bir görüntü” istediğinizi açık bir şekilde bildirmelisiniz.

Meme dikleştirme operasyonunda silikon protezler, hafif sarkıklığı olan kişilere uygulanmaktadır. Ancak, meme bezinin yetersiz olması durumunda ise silikon protez sonrası meme küçültme işlemi uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul başta olmak üzere çeşitli şehirlerde yapılmakta olan meme dikleştirme operasyonları, fiyat farklılıklarına sahiptir. Bu fiyat farklılıklarının sebebi ise; doktorun uzmanlığı, hastane koşulları, kombin ameliyat gibi çeşitli faktörlerin varlığıdır. Siz de İstanbul’da meme dikleştirme ameliyatı olmak istiyorsanız Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı Op. Dr. Çağın Erenoğlu ile iletişime geçebilir ve meme dikleştirme ameliyatı ücretleri hakkında hemen bilgi sahibi olabilirsiniz.

WhatsApp chat