Meme Büyütme

Kadın vücudunda en dikkat çeken uzuvlardan birisi ise göğüslerdir. Vücudun anatomik yapısı gereği göğüsler, daima göz önündedir. Bu nedenle, kadınlar için de son derece önemlidir. Güzellik ile ilişkilendirilen meme büyüklüğünün “estetik olarak kabul görmesi” içinse bazı kriterler vardır. Bu kriteri sağlamadığını düşünen birçok kadın ise “meme büyütme ameliyatı” ile estetik görünecek bir meme formuna kavuşmak istemektedir. İstanbul’da meme büyütme ameliyatını gerçekleştiren veren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ise meme büyütme operasyonlarına ek olarak meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarını da yine yapmakta ve kadınları memnun etmektedir.

Meme Estetiğinin Kuşkusuz En Çok Tercih Edilen Operasyonu: Meme Büyütme

Vücut estetiği kategorisinde değerlendirebileceğimiz meme estetiği, vücudun “estetik duruşunu” ciddi anlamda etkilemektedir. Sarkık yâda oldukça küçük göğüsler, vücutta “estetik eksiklik” yaratmakta ve kadınları dolaylı yoldan mutsuz etmektedir. Zira, her kadın; daima “ büyük göğüslü olmak” ister. Bunun içinse meme büyütme ameliyatları, kuşkusuz her daim tercih edilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı ile İstenen Büyüklükte ve Formda Göğüs Tasarımı Mümkün

Meme büyütme ameliyatıyla birlikte mevcut göğüsteki görünüm değişikliği talepleri yapılabilmektedir. Silikonun yerleştirileceği yerin belirlenmesi ile planlanmaya başlanan meme büyütme ameliyatı öncesinde fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Bu, ameliyat sonrasındaki meme görüntünüzü eski görüntünüzle kıyaslamanız için önemlidir.

  • Meme büyütme ameliyatı tarihi aldıktan sonra ise belirli kurallara dikkat etmeye başlamak gerekiyor. Örneğin, sigara gibi zararlı alışkanlıkları “iyileştirmeyi geciktirdiği” gerekçesi ile bir süre bırakmanız önerilecektir.
  • Ameliyat gününde ise 5-6 saat kadar aç olunması sizlere bildirilir. Bu da ameliyat esnasında yâda sonrasında komplikasyonları önlemek içindir.

Hamilelik öncesinde ve doğumdan sonrası süreçte yapılan meme büyütme operasyonlarında kullanılan kalıcı protezler, vücuda tam uyum sağlar ve hiçbir probleme neden olmazlar. Emzirme sorunu dahi yaratmayan kalıcı göğüs protezleri, bebek için de bir problem teşkil etmemektedir.

Göğüs Büyültme Ameliyatı Sonrası

Meme büyütme ameliyatı sonrası ise her zaman merak konusu olmaktadır. Sedasyon altında yapılan göğüs büyütme işlemi sonrasında ağrı ve sızı minimum düzeyde olacaktır. Anestezinin etkisi geçmeye başladığında ise “kişinin ağrıları olursa” ağrı kesici uygulanabilmektedir.

Ameliyat sonrası süreçte “göğsün üst kısımları” şiş olarak gözükecektir ki bu olağan bir durumdur. Göğüs bölgesine yapılan müdahale sonucunda bölgede “ödem” toplaması, tehlikeli bir komplikasyon değildir. Ameliyat sonrası süreçte (2 hafta) boyunca şişlikler, yavaş yavaş inecektir.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında ise iz kalması “son derece yok denecek kadar az” olabilmektedir. Ancak, iz kalmaması adına çeşitli ilaç desteği ve estetik uygulamaları da yine yapılabilmektedir.

Meme büyütme işlemi sonrasında hastalara “sütyen takmamaları” konusunda ciddi hatırlatmalar yapılmalıdır. Doktorun önereceği önden kopçalı yâda fermuarlı medikal sütyenlerin, meme büyütme operasyonu sonrası hemen giyilmesi ve önerilen süre kadar takılması gerekmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygun Değildir?

  • 18 yaş altındaki kız çocuklarına
  • Kanser hastalarına
  • Kemoterapi gibi tedavi görenlere
  • Hamilelere
  • Yeni doğum yapmış annelere
  • Meme kanseri olan kişilere, meme büyütme ameliyatı uygun olmayacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Göğüslerinizi büyüttürmek veya yeniden şekillendirmek istiyorsanız, ilk olarak güvenebileceğiniz bir doktor bulmalı ve detaylı araştırma yapmalısınız. Meme büyütme estetiği yaptırmayı düşündüğünüz doktorun tıbbi geçmişini ve yaptığı meme estetiklerini akından incelemeli ve ameliyat yaptığı kişilerle görüşmelisiniz. Çünkü, göğüs estetiği dönüşü olmayan bir estetik operasyondur ve birçok probleme neden olabilir. Bu nedenle, göğüs estetiği yaptırmak istiyorsanız plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı bulmalı ve mutlaka muayeneye giderek isteklerinizi net olarak anlatmalısınız. Göğüs estetiğinizi yapacak olan doktorun size ilgisi, tıbbi deneyimleri ve size güven vermesi gibi konulara ise oldukça dikkat etmelisiniz.

Meme büyütme ameliyatı için güvenebileceğiniz doktoru bulduktan sonra aynı şekilde bir tane de refakatçi bulmanız gerekir. Sizi giydirmesi, yürütmesi yâda beslemesi için mutlaka refakatçiye ihtiyacınız olacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı Ücretleri Ne Kadar?

Meme estetiği kapsamında değerlendirilen meme büyütme operasyonları, kişiye özel estetik operasyonları arasında yer alır. Kişinin “istediği görünüme kavuşması adına” çeşitli tekniklerle meme büyütme operasyonu yapılabilir. Bu nedenle, meme büyütme operasyonu ücretleri ile ilgili farklı rakamlar gündeme gelebilmektedir. İstanbul’da meme büyütme ameliyatı yaptırmak ve meme büyütme fiyatlarını öğrenmek isteyenler dilerlerse Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşebilir ve kısa sürede ameliyatın planlamasını yapabilirler.

WhatsApp chat