Let-Down Rinoplasti

Burun estetiği ile ilgili teknolojik ve tıbbi teknik gelişmeler, oldukça yüz güldürmektedir. Burun kemiğini kırma gibi gerekliliklerin çok eskide kaldığı şu günlerde, kapalı rinoplasti ameliyatına çok daha iyi teknikler eklenmiştir. Kemik ve kıkırdağın dışarı alınarak kemer görüntüsünün giderildiği kapalı rinoplasti ameliyatında artık “sırtın anatomik yapısı” bozulmadan kıkırdak ve kemikler çıkarılmaktadır. Let-down rinoplasti tekniği olarak bilinen bu yöntem ile burnun “normal sırt” yapısına erişebilmek mümkün.

Let-Down Rinoplasti Nedir?

Burun sırtında yer alan kemik yâda kıkırdaktan oluşan kemer; let-down tekniğinde alınmamaktadır. Kemerin altında fazlalık olan kıkırdak yâda kemiklerin çıkartılması ile “burun sırtındaki kemer” yok edilmektedir. Yani, kapalı rinoplasti tekniği olarak görülen let-down rinoplasti ameliyatı, burundaki fazla dokuların burun sırtının çok fazla hasar almadan çıkarılmasına denir.

Let-Down Rinoplasti Ameliyatı Kimler İçin İdealdir?

Kemerli buruna sahip bir hasta için let-down rinoplasti ameliyatı, kuşkusuz en iyi seçenektir. Önden burun sırtı anatominiz doktor tarafından ideal olarak görülür ise yine let-down rinoplasti ameliyatı sizin için uygun olacaktır. Zira, burun sırtının anatomisinin hiç bozulmadığı let-down rinoplasti ameliyatı hem istenen sonucu alma da hem de iyileşme sürecinin hızlı olması açısından size ekstra avantajlar sağlayacaktır. Ayrıca, burun ucundaki “dolgunluk” yani etli görünümden rahatsız olan kişilere de uygulanabilen let-down rinoplasti ameliyatı, burnun daha kalkık bir hale getirilmesini de sağlayabilir.

Let-down rinoplasti ameliyatı aynı zamanda daha önce burunda değişimlerin yapılmasına rağmen istenen sonuçların elde edilemediği durumlarda da yapılabilir. Hasarlı olan burunların toparlanmasında etkin sonuçlar veren let- down rinoplasti ameliyatı için şeker hastaları uygun adaylar değildir.

Let-Down Rinoplasti Ameliyatının Avantajı Nedir?

  • Rinoplasti ameliyatlarının çoğunda işleme bağlı olarak görülen “deformasyonlar” olmazsa olmazdır. Şişlikler, morluklar ve ödemler gibi durumlarla rinoplasti ameliyatı sonrasında karşılaşılması kaçınılamzdır. Ancak, let-down rinoplasti ameliyatında herhangi bir kemik kırılması yâda törpülenmesi yapılmadığı için şişlik, morluk ve kızarıklık gibi durumlarla karşılaşılma olasılığı da azalmaktadır.
  • Kendi doğal burun çatınızın bozulmadan rinoplasti ameliyatı olmanıza olanak tanıyan let-down tekniği ile kaş- burun estetik hattınız da korunmaktadır.

Let- Down Rinoplalsti Ne Kadar Sürüyor?

Burun estetiği ameliyatlarının süresi, hastadan hastaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Anestezinin alınması ve bayılması dahi rinoplasti ameliyatının süresine etki edebilmektedir. Rinoplasti ameliyatı genel olarak 1,5- 2 saat içerisinde tamamlanan bir ameliyattır. Ancak; vücudun başka kısımlarından doku alınmasını gerektiren operasyonlar da süre uzaması da normaldir.

Kapalı rinoplasti tekniği olarak bilinen let-down rinoplasti süresi ise hastaya ve doktora göre değişiklik gösterebilir.

Let- Down Rinoplasti Sonrası Hasta Ne Kadar Sürede İyileşir?

Burnumuzun içindeki yapılar “görünümde” bir olarak görünse de “aslında” birbirlerinden bağımsızdır. Bu nedenle de burun estetiği operasyonları sonrasında burnun iyileşmesi farklı sürelere tekabül edebiliyor. Let-down rinoplasti tekniğinde ise burnun sırtına müdahale edilmediği için daha az travmatik etkiler gözlemlenir ve buda doğal olarak hastanın daha kısa sürede iyileşmesi demektir. Ancak, sigara tüketimi vb. gibi tüm koşullar, let-down rinoplasti sonrasında iyileşmeyi olumsuz yönde etkileyebilir.

Let- Down Rinoplasti Ücretleri Ne Kadar?

Kapalı rinoplasti ameliyatı tekniği olarak bilinen letdown rinoplasti ameliyatı ücretleri; doktora, hastaneye ve hastanın durumuna göre değişebilmektedir. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından İstanbul’da yapılan let-down rinoplasti fiyatları hakkında dilediğiniz zaman bizi arayabilir ya da randevu alarak kliniğimize gelebilirsiniz.

WhatsApp chat