Karın Germe

Karın bölgesinde toplanan yağlar; diyet veya spor gibi zayıflama yöntemleri ile verilmeye çalışılsa da ne yazık ki kesin çözüm elde edilememektedir. Vücut estetiğini olumsuz yönde etkileyen karın bölgesindeki yağlanma için bölgesel zayıflama ameliyatları önerilmektedir. Hem erkekleri hem de kadınları psikolojik ve sosyolojik olarak olumsuz yönde etkileyebilen karın bölgesi yağlanmalarını estetiksel bir görünüme çevirmek için karın germe ameliyatları yapılabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı ile Dümdüz Bir Karna Sahip Olunabilir

Bombeli bir karın görüntüsüne ek olarak sıklıkla karşılaştığımız çatlaklar, kişileri oldukça rahatsız edebilmektedir. Karın bölgesinde meydana gelen bu deformasyonların yok edilmesi ve kusursuz bir karın görünümü elde edilebilmesi için kuşkusuz karın germe ameliyatları en iyi seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişinin özgüvenini dahi yitirmesine sebep olabilen karın bölgesi çatlakları, sarkıklıkları yâda bombeli görünümler; karın germe ameliyatı ile tek ameliyatta çözüme kavuşturulur.

Karın bölgesi yağlanmalarında “istenen sonucun alınmadığı” estetik uygulamalarından ziyade karın germe ameliyatları cerrahi bir işlem olduğu için istenen sonucu sunabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Doğumda alınan kilolar, hareketsiz bir yaşam tarzı, hormonal değişimler, yaşın ilerlemesi, ilaç kullanımları gibi çeşitli sebeplerle karın bölgesinde “aşırı yağlanma yâda sarkma” görülebilir. Kadınların kendini “seksi ve çekici” hissedememesine sebep olan karın bölgesindeki yağlanmalar, birçok hastalığa da davetiye çıkarabilir. Bu nedenle, karın bölgesinde meydana gelen yağlanma ve diğer görünüm problemleri karın germe ameliyatı ile kısa sürede çözüme kavuşturulur.

Karın germe ameliyatı genelde yağ kütlesindeki artış sebebiyle kaslarda gevşeme ve sarkma olduğu zamanda tercih edilmelidir. Zira, karın bölgesindeki yağlanmanın çözüme kavuşturulduğu karın germe ameliyatında, zayıflayan ya da genişleyen kaslar tekrar sıkılaştırılır ve sımsıkı bir karın görüntüsü elde edilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti yani karın germe ameliyatı; estetik bir ameliyat olduğu için genel anestezi altında yapılacaktır. Bele oyuntu verme, çatlakların olduğu bölgeyi alma gibi çeşitli işlemlerinde yapılabildiği karın germe ameliyatında “estetik kusurları yok etme” amacı güdülür. Hastanın istediği “düz bir karına” sahip olunması için gerekli görülen tüm işlemler, karın germe ameliyatı esnasında yapılabilir.

Gevşeyen karın kaslarının da yeniden sıkılaştırıldığı abdominoplasti ameliyatı sonrasında karın kasları sımsıkı olur ve dümdüz bir karın görüntüsüne kavuşulur. Sarkan deri ve çıkan yağlar ise vücuttan tamamen ayrılır ve geriye kalan kısım “milimetrik dikişler” ile dikilir. Abdominoplasti sonrasında iz kalma konusu ise tam ve mini germeye göre değişiklik gösterebilir. Zira, tam germe ameliyatı planlanıyor ise sezaryen bölgesinin de aşağısından tam bir kesi yapılır ve ameliyat gerçekleşir. Bikini bölgesinde kalan bu iz ise zaman içinde beyaza döneceği için estetik probleme neden olmaz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Olur?

Karın germe ameliyatı, genel anestezi altında yapıldığı için bir gece hastanede kalmayı gerektiren bir ameliyattır. Ameliyat esnasında verilen lokal anestezinin ameliyat sonrasında etkisini yitirmesi ile birlikte ağrı kesici takviyesi yapılır ve hastanın hiç ağrı hissedilmemesi sağlanır.

Ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonları önlemek adına hastaya, çeşitli ilaçlar reçete edilir ve düzenli bir şekilde kullanması istenir. Ayrıca, hızlı bir iyileşme sağlanması için de hastanın sigara vb. gibi alışkanlıklarını sınırlandırması hatta bırakması önerilir. Bunun yanı sıra ameliyat sonrasında istenen sonucun elde edilmesi için de 3-4 hafta kadar korse kullanımı yine hastaya bildirilir ve anlatılır.

Karın Germe Ameliyatı Ücretleri Ne Kadar?

Karın germe ameliyatları; plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı tarafından planlanan ve gerçekleştirilen ameliyatlardır. Yüksek miktarlarda kilo veriminden sonra oluşan karın sarkıklıkları görüntülerini yok etmek amacıyla yapılan karın germe ameliyatları; plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından İstanbul’da yapılabilmektedir. Siz de karın bölgenizde oluşan yağlanmadan yâda sarkıklıktan şikâyetçi iseniz plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşebilir, hem karın germe ameliyatı hakkında sormak istediklerinizi sorabilir hem de karın germe ameliyatı fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp chat