Kapalı Rinoplasti

Burun, yüz estetiğini ciddi bağlamda etkileyen bir uzuv olmasının yanı sıra “nefes alabilme” yani yaşamımızı idame ettiren önemli bir uzuvdur. Burunda meydana gelen birtakım problem, doğru nefes almayı engellediğinde akciğerler yeteri kadar oksijen alamaz ve kandaki oksijen oranında ciddi manada değişimler gözlemlenir. Kanda oksijen oranının az olması ise diğer sistemik düzene olumsuz yönde etkileşim yapar. Bu nedenle, burun estetiği ameliyatlarında “burnun işlevini yerine getirecek tüm görünüm bozukluklarının düzeltilmesi” hedeflenir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık burun ameliyatları çok daha kolay yapılır hale gelmiştir. Rinoplasti sonrasında iz kalma endişesi ise kapalı rinoplasti ameliyatı ile son bulmuştur.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı ile Hem Yüz Estetiğinizi Hem de Sağlığınızı Yeniden Kazanın

Hiçbir kesinin yapılmadığı kapalı rinoplasti ameliyatı ile yüze orantısız olan burun formları, düzeltilebilmekte ve sağlıklı bir nefes alma da sağlanabilmektedir. Burun deliklerinden yapılan mini kesiklerden yürütülen kapalı rinoplasti ameliyatı, açık rinoplasti ameliyatına nazaran çeşitli avantajları da sunabilmektedir.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

 • Burun estetiği sonrası iz kalacağı endişesi, tüm rinoplasti ameliyatını düşünen danışanlarımızda vardır. Rinoplasti ameliyatı tamamen burnun içinden yürütüldüğü için cilt üzerinde herhangi bir ize de sebep olmaz.
 • Minimal invaviz bir uygulama olan kapalı rinoplastide müdahalede edilecek doku miktarı daha azdır.
 • Açık rinoplastiye göre kapalı rinoplasti, daha az sinirin kesilmesi ile yürütülür. Bu da ameliyat sonrasında uyuşukluk hissinin minimum olmasını sağlar.
 • Burun kemiği ve burun ucundaki bağlar, kapalı rinoplasti ameliyatı ile oldukça iyi bir şekilde desteklenebilir.
 • Kapalı rinoplasti da kemikler kırılmadan uygulama yapıldığı için iyileşme süreci de oldukça kısadır. Küçük aletlerin kullanılıyor olması da yine cilt üzerinde meydana gelen deformasyonları minimum düzeyde tutar.
 • Genel anestezi altında yapıldığı için hasta hiçbir şey hissetmez ve ameliyat, açık rinoplasti nazaran daha kısa sürecektir.
 • Kanamanın önüne geçmek için konulan destekler hemen çıkartılabilir. Zira, tampoların alınmasıyla birlikte şişliklerde yavaş yavaş azalacaktır.

 Kapalı Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci

 • Kapalı rinoplasti sonrası ilk gün, soğuk kompres uygulaması doktorlar tarafından önerilir ve hasta yakınları tarafından uygulanır.
 • Kapalı rinoplasti sonrasında hastanede dinlenen hastada “ağrının artması” gözlemlenir ise doktora danışılarak “ağrı kesici ilaç” yapılabilir.
 • Kapalı rinoplasti sonrasında uyku pozisyonlarına da dikkat etmek gerekecektir. Yatarken baş bölgesinin yukarda kalması sağlanmalı ve uyku esnasında dönülmemesini engelleyecek tedbirler alınmalıdır.
 • Vücudu hareket ettirecek her türlü gereksiz eylemden kaçınılmalıdır ki basınç oluşmasın. Örneğin, basket oynamak vb.
 • Kapalı rinoplasti ameliyatı sonrasında burnu, sudan uzak tutmak gerekir. Zira, klor veya tuzlu su, burunda acıya ve yanmaya sebep olabilir. Bu nedenle, tatil planını kapalı rinoplasti sonrasındaki 3.yâda 4.aylara ertelemelisiniz.
 • Kapalı rinoplasti sonrasında diş fırçalama gibi üst dudağın hareket ettirilmesine sebebiyet verecek hareketlerden de kaçınmak gerekir. Gülme, esneme ve hapşırma, sert gıdalar tüketme vb.
 • Esneme ihtiyacı hissedildiğinde minimum düzeyde bu ihtiyacı gidermek gerekebilir. Çünkü, esneme ile burnun iç kısmındaki dikişler zarar görebilir.

Kapalı Rinoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Kapalı rinoplasti ameliyatı ücretleri; ameliyatın yapıldığı hastane koşullarına, doktorun uzmanlığına, şehre, işleme ek olarak yapılacak diğer estetik müdahalelere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, arama motorlarında tespit ettiğiniz kapalı rinoplasti ücretleri, gerçeği yansıtmayacaktır. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek İstanbul kapalı rinoplasti ameliyatı fiyat bilgisini alabilir, kısa sürede ameliyatınızın planlanmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp chat