İp Askı İle Yüz Gençleştirme

Yüz gençleştirme uygulamaları arasında yer alan ip askı ile yüz gençleştirme yöntemi, günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Güvenli olması ve hızlı sonuç vermesi ile estetik cerrahların da önerdiği ip askıyla yüz gençleştirme operasyonları, elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyona getirmek amacıyla yapılmaktadır. Sarkık yanak ve çene görüntüsünü yok etmek için ideal sonuçlar sunan ip askıyla yüz gençleştirme uygulamaları, PDO ameliyat iplikleriyle yapılmaktadır. Böylece; cildin altına ağ gibi yerleştirilen ipler, kişinin yüzüne yâda vücuduna herhangi bir zarar vermemektedir.

İp Askıyla Yüz Gençleştirme Nedir?

Kılçıklı ve kalın iplerin, kanül yardımı ile birlikte yüzdeki sarkık ya da deforme olmuş bölgelere yerleştirilmesi ve daha sonra askıya alınması işlemine ip askıyla yüz gençleştirme denir.

İple Yüz Asma Kimler İçin Uygundur?

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen ip askıyla yüz gençleştirme işlemi, genelde elastikiyet kaybının olduğu durumlarda kullanılır. Yaşı ilerlemiş ve çok derin kırışıklıklara sahip olan kişilere uygulanabilen iple yüz asma estetiği, iyileşme süresi çok daha uzun olan operasyonların yerine tercih edilmektedir. Ayrıca, post- operatif sıkıntılardan da kurtulmak isteyenler yine iple askı ile yüz gençleştirme operasyonuna sıcak bakarlar.

İple Yüz Asma Nasıl Gerçekleştirilir?

Muayenehane şartlarında gerçekleştirilen iple yüz asma işlemi, lokal anestezi altında yapılmaktadır. Plastik cerrahlar tarafından yapılan iple yüz asma estetiği, hastanede yatmayı da gerekli kılmamaktadır.

Poliproplen denilen PDO iplikleri ile yapılan iple yüz gençleştirme işlemi, alerjik reaksiyon riski çok düşük olan ipliklerdir. Yüz bölgesinde belirlenen sarkmaların derecesine, konumuna ve derinin durumuna göre iple yüz asma tekniği, doktor tarafından belirlenir ve uygulanır.

İp Askı ile Yüz Gençleştirme Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Yüzündeki kırışıklıklardan ve sarkıklıklardan kurtulmak isteyen herkes, ameliyatsız seçeneklere daha çok rağbet göstermektedir. İp askı ile yüz gençleştirme estetiği de hem ameliyatsız bir şekilde yapılması hem de hiçbir risk taşımaması sebebiyle günümüzde herkes tarafından tercih edilebilmektedir.

  • İp askıyla yüz gençleştiren kişiler, uygulama sonrasında hastanede kalmaz, direk olarak eve taburcu edilebilir.
  • Günlük aktivitelerine aynı gün dönebilen kişilere, ağzın çok geniş bir şekilde açılmaması uyarısı yapılır.
  • Abartılmış mimiklerden kaçınılması ve yüz bölgesine dokunulmaması gerektiğinin bilgisi de yine hastaya verilir.
  • İp askıyla yüz gençleştirme operasyonu sonrasındaki ilk 3 hafta hastanın, sırt üstü yatması gerekmektedir.
  • İp askıyla yüz gençleştirme sonrasında morluklar yâda kızarıklıklar gözlemlenebilir ki bu olağan bir durumdur ve kısa sürede geçecektir.
  • İp askıyla yüz gençleştirme ameliyatı olanlar, doktorun önerdiği şekilde ilaçları düzenli bir şekilde kullanmalı ve kontrollerini aksatmamalıdır.

İp Askı ile Yüz Gençleştirme Ücretleri Ne Kadar?

Ameliyatsız yüz asma işlemi olarak da bilinen ip askı ile yüz gençleştirme, hızlı iyileşme süresi sunması ve komplikasyon riskinin az olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından yapılan ip askıyla yüz gençleştirme estetiği, çeşitli fiyat aralıklarında olabilmektedir. Bunun sebebi ise doktorun uzmanlığı, kullanılan teknik, diğer kombin ameliyatların varlığıdır. Siz de Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşebilir ve ip askıyla yüz gençleştirme fiyatları hakkında doğru bilgiyi doktorla görüşerek alabilirsiniz.

WhatsApp chat