İç Genital Dudak Estetiği

Her anlamda güzel görünmek ve kusursuz olmak, her kadının hayali olmakta ve bu arzudan ötürü, zaman zaman estetik müdahalelere başvurmaktadır. Kadınların son yıllarda en fazla tercih ettiği estetik ameliyatlarından biri olan labioplasti yani iç genital dudak estetiği, oldukça başarılı sonuçlar sunabilmektedir.

İç Genital Dudak Estetiği (Labioplasti) Nedir?

Kadınların son yıllarda dile getirebildiği estetik şikâyetlerinden birisi de vajina bölgesinin iç kısmını oluşturan ve dudak olarak adlandırılan bölümlerde rastlanılan büyüklük/ küçüklük ve sarkıklıklardır. İç genital dudak estetiği (Labioplasti) ameliyatı ile bu genital bölgede bulunan dudaklar, çeşitli cerrahi müdahaleler ile büyültülmekte/ küçültülmekte ve genital bölgenin daha estetik görünmesi sağlanmaktadır. İç genital dudak estetiği; yalnızca estetik sebeplerden dolayı değil, yol açtığı sağlık sorunlarından kurtulmak için de gerçekleştirilmektedir.

İç genital dudak estetiği olacak olan kişilerin, medeni durumu da ameliyat olmasını etkilememektedir.

İç Genital Dudak Estetiği (Labioplasti) Neden Yapılır?

İç genital dudak estetiği, genel olarak kişilerin estetik kaygılarından ve kendilerini iyi hissetmediklerinden dolayı, gerek görülen bir ameliyat olmaktadır. Kadınların; özellikle yaz aylarında bikini ve mayoların içerisinde daha iyi görünmek için tercih ettiği iç genital dudak estetiği, aynı zamanda genital bölgedeki tahrişlere son vermek içinde tercih edilebilmektedir.

İç Genital Dudak Estetiği (Labioplasti) Nasıl Yapılır?

İç genital dudak estetiği, zor bir ameliyat olmamakla birlikte ortalama 30 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilmektedir. Hastaya, operasyonda lokal anestezi uygulanmakta ancak hastanın tercihine bağlı olarak, isterse genel anestezi de uygulanabilmektedir.

İç genital dudak estetiği, adet kanamalarının hijyen açısından sorun teşkil etmemesi için operasyon kişilerin adet döneminin ardından yapılır.

İç genital dudak estetiğinde genel olarak dudaklardaki fazlalıkların alınması veya sarkıklıkların düzeltilmesi amaçlanabilir. Ancak, bazı durumlarda da yağ yâda dolgu enjeksiyonları ile iç dudaklara “yeniden şekil verilmesi” işlemi yapılabilir.

İç Genital Dudak Estetiği (Labioplasti) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

  1. İç genital dudak estetiği öncesinde, adet konusu dışında hastaların dikkat etmesi gereken bir durum yoktur.
  2. Hasta, operasyondan sonra hastaneden kalmasına gerek olmadığı için eve taburcu edilir.
  3. 2 hafta gibi bir süre boyunca kesinlikle cinsel ilişkiye girmemesi ise hastaya bildirilir.
  4. Hastada nadir de olsa ameliyattan kaynaklı olarak kanamalar, bölgede uyuşma ve his kayıpları, alerjik reaksiyonlar ve enfeksiyon kapma durumları yaşanabilmektedir. Bu durumlar yaşandığında ise endişe duyulmamalı ve doktora görünülmelidir.
  5. Birkaç gün hafif ağrı, bölgede şişme ve morarma gibi durumlar yaşanmakta ve bunlar, kısa sürede normale dönebilmektedir. Hastanın bu süreçte, kendini yormaması ve dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca ameliyattan sonra ki, 4 hafta da özellikle kendini ve kaslarını zorlayacak egzersiz ve sporlardan uzak durması gerekmektedir.

İç Genital Dudak Estetiği (Labioplasti) Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul iç genital dudak estetiği operasyonunu başarıyla gerçekleştiren Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek iç genital dudak estetiği ücretleri hakkında bilgi alabilir ve kısa sürede ameliyatınızın planlamasını yapabilirsiniz.

WhatsApp chat