Gıdı Estetiği

Yanaklar; burun ve diğer yüz hatlarımızdaki estetiksel görünüm kusurları, makyaj teknikleri ile kapatabilmemiz mümkün iken ne yazık ki gıdı bölgesindeki sarkıklıklar, kırışıklıklarda bu şansımız pek yoktur. Gıdı bölgesinde yer alan topaklanmalar ve kırışıklıklar zira yaşı ele vermekte ve kişiyi olduğundan da yaşlı gösterebilmektedir. Bu nedenle; hem kadın hem de erkekler gıdı estetiğine sıcak bakmakta ve gıdı bölgesindeki estetik dışı görünümlerden hemen kurtulabilmektedirler.

Gıdı Estetiği Nedir?

Hızlı kilo alıp- verme başta olmak üzere yaşlanma gibi çeşitli sebeplerden ötürü gıdı bölgesinde deformasyonlar meydana gelmektedir. Gıdıda ortaya çıkan sarkıklık, gevşeklik ve kırışıklık gibi durumlar ise yok edildiğinde kişi hem gençleşmekte hem de kendini daha iyi hissetmektedir. Çene altından boyuna kadar kapsayan alanda, tüm estetik dışı görünümlerin düzeltilmesini sağlayan gıdı estetiği ile hem kadınlar hem de erkekler; istedikleri görünüme hemen kavuşabilirler.

Gıdıdaki Deformasyonlar Gıdı Estetiği ile Tarih Olacak!

Gıdı aldırma terimi günümüzde sıklıkla kullanılsa da genel olarak teknik açıdan bu terim doğru değildir. Çünkü, gıdının alınmasını gerektirmeyen durumlarda diğer operasyonlar ile istenen görünüme ulaşılabilir.

  • Yağların Eritilmesi

Gıdıda yağlanma sebebiyle meydana gelen görünüm, estetik kaygıya sebep olabilmektedir. Bu nedenle, gıdı bölgesinde toplanan tüm yağların giderilmesi ve estetik bir görünüm elde edilmesi için yağların eritilmesi gerekebilir. Yağların giderilmesi ise günümüzde liposuction yöntemiyle mümkündür. Gıdıda yer alan yağların ilk olarak katı halden sıvı hale dönüştürülmesi ve sonrasında vücuttan kanüllerle dışarı alınması işlemiyle kısa sürede gıdıdaki yağlardan kurtulur.

  • Yağların Açık Ameliyat ile Alınması

Estetik operasyonların birçoğu bugün “izsiz” bir şekilde yapılıyor olsa da hala gıdı estetiğinde cerrahi teknikler daha çok tercih edilebilmektedir. Liposuction yöntemine nazaran daha zorlu bir işlem olan gıdının ameliyatla alınması, derinin kaldırılması ve yağların traşlanması ile yapılmaktadır.

  • Geride olan çene ucunun uzatılması

Çene ucu geriliği söz konusu olduğunda gıdı görünümünden de şikâyet edilebilmektedir. Bu nedenle, yağların liposuction yâda ameliyatla alınması ile bu görünüm problemi de yok edilemez. Geride olan çene ucunun uzatılması sonucunda gıdıda estetik görünüm elde edilebilir.

  • Çene altı gevşek derinin gerginleştirilmesi

Çene altında biriken yağlı ve sarkmış bir gıdı ise ancak gerdirme işlemiyle toparlanabilmektedir. Lazer ve mikrodalga ışınlarının verildiği deri, bir miktar sıkıştırılsa da ileriki dönemlerde yine eskiye dönebilir. Bu nedenle, çene altı gevşek derinin gerginleştirilmesi için cerrahi tekniklere başvurulmaktadır.

Gıdı Estetiği Operasyonlarından Sonraki Süreç Nasıl İlerler?

Gıdı estetiği operasyonu sonrasındaki süreç, hastanın hangi tekniklerle gıdısındaki görünümü düzelttirdiğine bağlı olarak değişecektir. Zira; gıdıdaki yağı yok etmek için liposuction uygulandı ise liposuction noktalarının iyileşmesi 3-5 günü bulacaktır. Ancak, bunun için hastanede yatmaya gerek yoktur. Kulak arasından yâda saçların içinde hafif bir iz kalması ise “cerrahi tekniklerde” mümkündür, fakat izler asla dışarıdan belli olmayacaktır.

Gıdı Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Hormonlara, yaşa ve kilo- alıp verme gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak gıdıda gözle görülür değişimler yaşanabilir. Gıdı sarkması, topaklanması ya da kırışması durumları ile sık sık karşılaşmakta ve gıdı estetiği ile gıdıdaki estetik kaygıya sebep olan görünümleri yok edebilmekteyiz. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek gıdı estetiği ücretlerini öğrenebilir ve gıdı estetiğiyle ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını da alabilirsiniz.

WhatsApp chat