Gençlik Aşısı

Bebeksi bir tene sahip olmak, hem kadınların hem de erkeklerin hayali olsa da yaş gibi önemli faktörler, bu isteği gölgede bırakabiliyor. İlaç kullanımları, güneş kaynaklı problemler, yaş, hormonal değişimler gibi çeşitli sebepler yüzünden ciltte renk farklılıkları, matlaşma, hassaslaşma gözlemlenebiliyor. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan ince çizgiler ise kişiyi olduğundan daha yaşlı bir görünüme sahip olmaya itiyor. Bu nedenle, fizyolojik ve çevresel faktörlerin sebep olduğu yaşlanma belirtilerini hafifletmek yâda yok etmek kuşkusuz tüm insanların tek isteği. Gençlik aşısı ise daima genç görünmek ve ciltteki yaşlılık belirtilerini silmek için yapılan bir tedavi yöntemi.

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Nedir?

Zamanla ve diğer faktörlerle ciltte meydana gelen sarkmaların ve kırışıklıkların yok edilmesi için yapılan gençlik aşısı, medikal- kozmetik bir tedavidir. Hyaluronik asit bileşiminden oluşan gençlik aşısı, ciltteki deformasyonlara da çözüm sunmaktadır. Örneğin; yüz sarkması için çapraz bağlı hyaluronik asit kullanılırken nemlendirme içinse saf hyaluronik asit tercih edilir.

Gençlik Aşısı Cilt Üzerinde Nasıl Etki Eder? 

Gençlik aşısının içinde hyaluronik asit bulunmaktadır ve bu hyaluronik asit, ciltte su tuttuğu için cilde nem sağlar. Sağlıklı ve dolgun bir görünüm sağlama konusunda iddialı olan hyaluronik asit, cildin kendinde bulunan onarıcı hücreleri de tetikler. Cildi sıkıştıran ve gençleştiren kolajenler ve elastenler, gençlik aşısı yapıldıktan sonra üretimlerini arttırırlar. Çünkü, yaşla birlikte vücuttaki hyaluronik asit her yıl belirli oranlarda azalmaya başlar. Gençlik aşısı ise “kısa sürede” yeniden hyaluronik asit üretimi başlar ve etkisi gözle görülür hale gelir.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır? 

Cildin gevşemesini geciktirmek, cildi nemlendirmek, kırışıklıkları yok etmek gibi çeşitli amaçlar için yapılan gençlik aşısı uygulaması, cildi koruyan ve cildi yaşlılık belirtilerinden uzak tutan bir uygulamadır. Bu nedenle;

  • Kaş ortasına
  • Göz çevresine
  • Boyun bölgesine
  • Ağız çevresine
  • Alın bölgelerine
  • Yüz bölgesine
  • Dekolteye
  • El üzerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanmalıdır? 

2-4 hafta arayla 3 seans uygulanması önerilen gençlik aşısı, 6 ayda 1 tekrar edilebilmektedir.

Gençlik Aşısı Kimler İçin Uygundur? 

20 ila 25 yaşından itibaren herkese uygulanabilen gençlik aşısı, kanser hastalarına ve bazı kişilere uygulanmamaktadır. Gençlik aşısını yaptıracağınız doktor, sizi değerlendirdikten sonra zaten bu işlem uygun olup olmadığını size bildirecektir.

Gençlik Aşısı İşlemi Ne Kadar Sürer? 

Gençlik aşısı öncesinde cildin temizlenmesi için bazı işlemler yapılır ve cilde krem anestezisi uygulanır. 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan gençlik aşısı sonrasında herhangi bir problem gözlenmez ise kişi, evine gönderilebilir.

Gençlik Aşısından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Gençlik aşısı sonrasında dikkat edilmesi gereken bir takım konular vardır. İki gün boyunca spor yapılmaması, sırt üstü yatılmaması, sıcak banyo yapılmaması gibi detaylar, doktor tarafından size bildirilecektir. Yüz bölgesine hafif masajlar ile varsa şişlikler indirilebilmektedir. Zira, uygulama sonrasında şişlik, kızarıklık ve morluk gibi durumlar meydana gelebilmektedir. İleri yaştakilerde görülebilen morluk durumu, damarların zayıf olması ile ilgili olduğu için herkeste görülecek bir işlem komplikasyonu değildir. K vitaminli kremler ile zaten morluklar kısa sürede yok edilebilmektedir.

Gençlik Aşısı (Ial-Sistem) Uygulamasının Fiyatı Nedir?

İstanbul gençlik aşısı doktoru denilince akla gelen Op. Dr. Çağıl Erenoğlu, ciltteki deformasyonu değerlendirerek işlemi planlar ve uygular. Siz de Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’ndan gençlik aşısı ücret bilgisi almak ve işlem hakkında merak ettiklerinizi sormak için dilerseniz bizi arayabilir yâda muayenehaneye gelebilirsiniz.

WhatsApp chat