Gamze Oluşturma

Yüzde veya belde ara sıra görünen gamzeler; büyük beğeni ve ilgi toplamaktadır. Kişiye şans kattığına inanılan gamzeler bugün, ünlüler tarafından ciddi anlamda beğenilmekte ve estetik operasyonlar ile yüze yâda bel bölgesine eklenebilmektedir. Kişisel çekiliğin simgesi olarak kabul gören gamzeler, gamze estetiği ile kolayca yapılmaktadır.

Gamze Estetiği Nedir?

Kadınlar ve erkekler tarafından sıkça beğenilen gamzeler, kişiyi daha çekici kılan bir görünüm olarak açıklanabilir. Bel oyuntusunda ve yanaklarda gördüğümüz çukurluklar, gamze olarak adlandırılmakta ve güzelliğin simgesi olarak nitelendirilmektedir. Bu nedenle, daha çekici bulunmak adına binlerce kişi gamze estetiği ile “sonradan gamze oluşturma” yoluna gitmekte ve yaşantısına gamzeli bir şekilde devam etmektedir.

Gamze Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Gamze estetiği, bulunduğu bölgeye ve uygulama şekline bağlı olarak çeşitlendirilmektedir. Hastanın isteklerine göre planlanan ve tasarlanan gamzeler, genelde lokal anestezi ile yapılmaktadır.

Gamze estetiği çeşitleri ise yüz gamzesi ve bel gamzesi yani Venüs gamzesi olarak bilinmektedir.

Yüz Gamzesi ( Yanak Gamzesi) Oluşturma

İnsan vücudunda iki bölgede gamze görülür ki birisi belde birisi de yüzde olur. Gamze estetiği ile kişilere hem yüz hem de bel gamzesi yapılabilmektedir. Erkekler tarafından sıkça tercih edilen yüz gamzesi, yanak bölgesi esas alınarak yapılabilmektedir. Ortalama 30 dakika kadar süren yanak gamzesi oluşturma işlemi, lokal anestezi altında yapılabilir. Erkeklerde ve kadınlarda yanak gamzesi ameliyatı öncesinde, gamzenin oluşturulacağı alan belirlenir ve işaretlenir. Daha sonra ise mimik kasları, yanakta belirlenen yere dikilir ve gamze görüntüsü kolaylıkla verilir.

Gamze estetiğinden sonraki günlerde normal duruşta ve gülerken gamzeler görünecek ancak 15 gün sonra sadece gülünce ortaya çıkacaktır.

Popo Kalça Bölgesinde Gamze Oluşturma

Popo yani kalça bölgesinin üstündeki bel oyuntusunda gamzeler istenildiği büyüklükte tasarlanabilmektedir. Liposuction sonrası sık tercih edilen Venüs gamzesi,  çift taraflı simetrik olarak yapılmaktadır.

Gamze Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Gamze estetiği sonrasında operasyon bölgesine iki gün boyunca sıcak sıvı teması yapılmamalıdır.
  • Ağır egzersiz vb. gibi operasyon alanını zorlayacak hiçbir hareket yapılmamalıdır.
  • Ameliyat günü sonrasında hafif gıdalar ile beslenilmelidir.
  • Yanak gamzesi oluşturma işleminden sonra ise birkaç gün ödem yâda ağrı oluşabilir.

Gamze Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Bel ve yanak gamzesi tasarımı, günümüzde sıklıkla hem erkekler hem de kadınlar tarafından rağbet görmektedir. Sağlık durumu estetik operasyon geçirmeye uygun olan herkes, gamze estetiğini yaptırabilmekte ve gamzeli bir vücut yâda yüz görünümüne kavuşabilmektedir.

İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından yapılan gamze estetiği hakkında bilgi almak ve gamze estetiği ücretlerinin detaylarını öğrenmek için bizi her zaman arayabilirsiniz.

WhatsApp chat