El Gençleştirme

Zaman içerisinde kırışıklık, hacim kayıpları ve lekelenme şikâyetleri; ellerde görülebilir. Kişinin yaşı hakkında önemli bilgiler veren eller; belirli durumlarda değişimlere uğrayarak, estetik dışı görünümlerle can sıkıcı olabilmektedir. El gençleştirme uygulamaları da kişilerin ellerinde zamanla meydana gelen tüm olumsuz değişimleri yok etmek ve el estetiğini yeniden sağlamak için yapılmaktadır.

El Gençleştirme Nedir?

Lekelenme, kırışıklık ve hacim kaybı yaşadığınız ellerinize “mezoterapi, yağ ve dolgu enjeksiyonu” ile kısa sürede sağlıklı bir görünüm vaat edilebilmektedir. Zira; zamanla yaşlanmaya karşı direnemeyen ciltte yaş almaya bağlı olarak iç ve dış faktörler ışığında değişimler gözlemlenir. El sırtındaki dolgunluk ve elin sağlıklı yapısı kaybolmakta ve el derisi incelmektedir. El derisinin incelmesi ile de el üstündeki damarlar daha da belirgin hale gelebilmektedir. İşte tüm bu sorunların önüne geçmek ve el estetiğini yeniden oluşturabilmek için el gençleştirme uygulamaları, İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından yapılmaktadır.

El Gençleştirme Sayesinde Yaşlanmaya Dur Deyin!

El; yaşlanma belirtilerinin oldukça sık görüldüğü bir uzuv olmasının yanı sıra karşıdan bakıldığında daha çok dikkat çeken bir organımızdır. Yaşlılığın en önemli göstergesi olan ciltte kuruma ve ince çizgiler; ellerde daha net olarak görülür. Cildin daha da incelmesiyle birlikte görülebilen damarlı cilt görünümü ise kişinin yaşı hakkında önemli bilgiler verir.

Elinin daha dolgun ve diri olmasını isteyenler ise el gençleştirme uygulamaları ile eski el görüntülerine kolayca ulaşabilmektedir. Cerrahi bir müdahale olmadığı için kesi, anestezi vb. şartları da gerektirmeyen el gençleştirme uygulamaları, ameliyatsız el estetiği kapsamında değerlendirilir. Lokal anestezi ile yapılabilen el gençleştirme uygulamaları, 18 yaşından büyük herkes için uygun bir uygulamadır.

El Gençleştirme İşlemleri Kimlere Yapılır?

Yaşlılığın belirtileri başladığında; başta eller olmak üzere diğer tüm görünür yerlerde ciltte incelme, lekelenme ve çizgiler oluşur. 18 yaşını doldurmuş kişilerde genelde zayıflama sonrasında bu sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu nedenle, el gençleştirme uygulamaları 18 yaş ve üzerindeki herkese yapılabilen, estetik uygulamalar arasında yer alıyor.

El Gençleştirme İşlemleri Anestezi Gerektirir mi?

1 saat gibi kısa bir sürede klinik ortamda gerçekleştirilebilen el gençleştirme uygulamaları, basit ve risksiz estetik uygulamalarındandır. Lokal anestezi ise isteğe bağlı olarak tercih edilebilirken istenirse hiç anestezi de alınmayabilir. Herhangi bir ağrı yâda sancıya sebep olmayan el gençleştirme uygulamalarında kesi vb. gerektirmediği içinde pansumana da gerek olmuyor.

El Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Mezoterapi, dolgu ve yağ enjeksiyonu; el gençleştirme uygulamaları arasında yer almaktadır. Birbirinden bağımsız olan ve farklı tekniklerle uygulanan bu yöntemler; hasta ve doktor iş birliği içerisinde seçilmektedir. Kısa süre içerisinde başarılı sonuçlar veren bu yöntemler ile el gençleştirme sağlanabilmektedir.

Cildin yapısının gençleştirilmesi hedefleniyor ise el mezoterapisi denenebilir. Özel karışımların cilt altına enjeksiyon yolu ile iletilmesini sağlayan el mezoterapisinde vitamin E, aminoasitler ve organik silica bulunmaktadır.

Cilt altındaki dokunun yok olması ise yine bir estetik kaygıya sebep olabilmektedir. Deri sarkıklıklarının varlığında uygulanan yağ enjeksiyonları ile el gençleştirme uygulaması, genelde belirli bir yaş üstündeki kişilere öneriliyor.

Dolgu enjeksiyonları ise cilt sırtında yer alan derinin deforme olması ve parşömen kâğıdı gibi görünmesine çözüm sağlamaktadır. Cilt üzerinde görünen kırışıklıkların tedavisi el dolgusu ile kısa sürede yapılabilmektedir.

El Gençleştirme İşlemlerinin Kalıcılığı Nedir?

El gençleştirme uygulamalarının her biri kendine has protokole sahiptir. Bu nedenle, her birinin kalıcılığı ve etkisi süresi farklı olacaktır. Dolgu enjeksiyonları el gençleştirme uygulamaları arasında en kısa süreli olan uygulama olabilse de bu dolgunun kalitesine göre yine değişiklik gösterecektir. Ayrıca; el gençleştirme işlemlerinin sık sık tekrar edilmesi ise etkinin bir sonraki süreçte daha uzun süreli olmasını sağlamaktadır.

El Gençleştirme Uygulamaları Ücretleri Ne Kadar?

El gençleştirme uygulamaları, İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından yapılan estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Mezoterapi, yağ ve dolgu enjeksiyonu teknikleri ile yapılabilen el gençleştirme işlemlerinin ücretleri elbette yapılan işleme, seansa ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. El gençleştirme ücretleri hakkında en net bilgiyi Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüştükten sonra alabilir ve ellerinizden yılların izini Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile kolayca silebilirsiniz.

WhatsApp chat