El Dolgusu

Bebeksi tenimiz, yaşımız ilerlediğinde yok olur ve çeşitli deformasyonlara uğrar. İlaç kullanımları, zararlı alışkanlıkların tüketimi, kilo- alıp verme gibi birçok faktör, başta el olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde “estetik dışı görünümlere” sebep olabilir. Yaşlılık dönemine yakın bir süreçte ise el üstünde içinde ve çevresinde çeşitli “kırışıklıklar, çizgiler ve renk değişimleri” görülür. Ellerde ortaya çıkan bu yaşlılık belirtilerini gidermek ve eli, yeniden sağlıklı bir görünüme kavuşturmak içinse el dolgusu gibi çeşitli yöntemlere başvurulabilir. Zira, eldeki estetik görünümü yeniden kazanmak ve eldeki problemleri yok etmek için el dolgusu; günümüzde sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

El Dolgusu Nedir?

El uzvu, yapısı gereği ince bir deriye sahiptir. Kemik, kıkırdaklar, damarlardan oluşan elde yağ; diğer bölgelere nazaran çok daha az bulunmaktadır. Elin içinde ve sırtında azalan yağ miktarı ise elde yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasını hızlandırabilir. Bu nedenle, el sırtında azalan cilt altı dokusu yani yağ vb. gibi şeyleri tekrar yerine koymak ve cildi yenilemek için el dolgusuna sık sık başvururuz.

El Dolgusu Kimlere Yapılır?

El dolgusu için uygun olan adaylar “ yaşlanma belirtileriyle karşı karşıya kalan” kişilerdir. El sırtında ve çevresinde gözlemlenen renk değişimleri yâda deri sarkmaları söz konusu olduğunda el dolgusu işlemi yapılabilir. Yaşlanma belirtilerinin elde ortaya çıkmaya başlaması ile dileyen herkes el dolgusu uygulamasını yaptırabilir.

Cildin bollaşması, tendonların belirginleşmesi, damarların görünür hale gelmesi gibi çeşitli durumlarda da el dolgusuna başvurulabilmektedir. Ayrıca; ciltte kuruma, yıpranma, lekelenme gibi durumlardan şikâyet eden kişilere de el dolgusu yapılabilir.

El Dolgusu ile Hangi Sorunları Çözebiliyoruz?

El dolgusu uygulaması, günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir dolgu işlemidir. Cilt altında yer alan yağ dokusu yok olduğunda el sırtında meydana gelen bollaşmaya karşı çözüm olarak sunulan el dolgusu, ellerindeki estetik görünümü muhafaza etmek isteyenlerin tek tercihi olmaktadır. Damarların ve kemiklerin belirginleştiği yaşlılık döneminde ise ellerdeki yaşlılık belirtilerini silebilmek için de yine el dolgusuna başvurabiliyoruz.

El derisinde gözlemlenen kahverengi yâda kırmızı lekeler ise güneş hasarına bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Estetik kaygı uyandıran bu lekeler, el dolgusu ile kısa sürede çözüme kavuşturulabilmektedir.

Cilt altında yer alan yağ tabakası, zamanla eriyebildiğinden ciltte incelme ve kırışıklığa sebep olabilmektedir. Bu nedenle, el dolgusu ile cilt altına dolgunluk kazandırılır ve cilt derisi desteklenebilir.

El Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ellerde meydana gelen deri incelmesini ortadan kaldıran el dolgusu, yağ azlığına çözüm üretmek için yapılmaktadır. Çünkü, el sırtındaki derinin altında bulunan yağ azaldığında ciltte kurumalar, kırışmalar ve lekelenmeler görülür. Bu nedenle, el dolgusu işlemi sıklıkla elde deri incelmesi gözlemleniyorsa yapılmaktadır.

1 yıldan daha uzun bir süre “el dolgusu” işlemi ciltte kalabilmekte ve muadil tekniklere göre daha iyi sonuçlar verebilmektedir. Ayrıca, hyaluronik asit içeren el dolgusu, cilde nem verirken nem dengesinin yeniden sağlanmasına yardımcı olacaktır. Uygulanması esnasında hiçbir şekilde anestezi yöntemi gerektirmeyen el dolgusu, son derece ağrısız ve acısız bir el gençleştirme yöntemidir. Herhangi bir komplikasyona yâda riske sebebiyet vermeyen el dolgusu, ortalama 15-30 dakika bir süre içerisinde tamamlanabilen bir işlemdir.

El Dolgusu Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul’da el dolgusu alanında adından sıkça söz ettiren Op. Dr. Çağıl Erenoğlu, diğer el gençleştirme uygulamaları ile de sizlere hizmet verebilmektedir. El dolgusu işleminde kullanılacak diğer tekniklere göre değişen el dolgusu fiyatları, doktordan doktora da fark edebilmektedir. Bu nedenle, Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek el dolgusu fiyatlarını öğrenebilir ve randevu alarak ellerinize “estetik güzellik” katabilirsiniz.

WhatsApp chat