Dudak Dolgusu

Günümüzde yüz estetiği denilince akla ilk gelen operasyonlar arasında dudak dolgusu operasyonlarıdır. Kadınlar için son derece önem arz eden dolgun dudaklar, estetik görünümün bir parçası olarak kabul görmektedir. Dudakları yeniden şekillendirmek, kalınlaştırmak veya dolgunlaştırmak için sıklıkla yaptırılan dudak dolgusu, ameliyatsız estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Angelina Jolie başta olmak üzere Hollywood yıldızlarının bile gözde estetik operasyonlarından olan dudak dolgusu, günümüzde tüm kadınların “en sık başvurduğu estetik” uygulamalarından. İstanbul’da dudak dolgusu alanında sizlere hizmet veren Op. Dr. Çağıl Erenoğlu, yepyeni dudak dolgusu teknikleri ile kadınların istedikleri gibi bir dudak görünümüne kavuşmasını sağlıyor.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakları büyütmek, dolgunlaştırmak yâda çizgi belirlemek için yapılan dudak dolgusu, bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Kesi açılmadan istenen görüntüye ulaşılabilen dudak dolgusu ile kısa sürede istenen boyutlarda ve görünümde bir dudak formuna kavuşulabilir. Dudakları daha parlak, sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşturmak için yapılan dudak dolgusu operasyonu, dudak köşelerindeki kırışıklıkları da giderebilen bir operasyondur.

Hayal Edilen Dudaklara Kavuşmak Dudak Dolgusu ile Mümkün

Vücudumuz her an bir yaşlanma döngüsü içerisindedir ve vücudun çeşitli yerleri başta olmak üzere dudaklar da yaşlılık belirtilerinin görüldüğü yerlerdir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte dudaktaki dolgunluk azabilir ve dudak çevresinde de kırışıklıklara rastlanılabilir. Yaşlılık belirtilerinin engellenmesi için yapılan birçok estetik gibi dudak dolgusu da “yaşlanma belirtilerinin dudakta başladığı” esnada yapılabilir. Böylece, kişinin dudaklarındaki hacim yeniden elde edilirken yaşlanma belirtileri hemen yok edilir. Zira, dudaklar herkes için “dikkat çekici” olarak algılanan bir uzvumuzdur. Dudakta ve çevresinde meydana gelen değişimler ise “hemen “ fark edilir ki bu değişimler “estetik görünümü” bozuyor ise çevreden “yorgun görünüyorsun” gibi söylemler duyulabilir. Bu nedenle, dudak ve çevresinde yaşlanma belirtilerini gördüğümüz zaman “dudak dolgusu” işlemini sıklıkla öneririz.

Dudak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Dudak dolgusunu, hem hacimli bir dudağa sahip olmak hem de yaşlılığın belirtilerini dudak çevresinden silmek isteyen herkes tercih etmektedir. Dudak dolgusu işlemi planlanırken nasıl bir görüntü istendiği ise net olarak ifade edilmelidir ki sonra “abartılı” görünümler ile karşılaşılmasın. Bu nedenle, dudak dolgusu yaptırmadan önce dudağınızda nasıl bir değişim istediğinizi net olarak doktorunuza anlatın.

Dudak dolgusu operasyonu yaptırmaya karar verdiğinizde dudağınız doktor tarafından “dudak muayenesi” kapsamında değerlendirilir ve doktorunuz size nasıl bir görünüm elde etmek istediğiniz sorar. Dudak dolgusu operasyonu sonrası nasıl bir görüntüye kavuşmak istediğinizi doktorla kararlaştırır ve işlem yapılacak alana uzanırsınız. Dudağınıza yapılacak olan dudak dolgusu işlemi sırasında ağrı hissetmemeniz adına “anestezik kremler” sürülür ve yeterince uyuşmadan sonra dudağınıza “dolgu maddeleri” bir iğne yardımı ile enjekte edilir.

Dudak dolgusu kalıcılığı ise 8 ay ila 5 yıl arasında değişmektedir. Bunun sebebi ise doktorunuzun kullandığı dolgu malzemesinin kalitesidir.

Dudak Dolgusu Ücretleri Ne Kadar?

Dudaklarına yeni bir hacim kazandırmak ve dudak çevresindeki derin kırışıklıkları gidermek isteyenler dudak dolgusu işlemi ile kısa sürede istedikleri görünüme kavuşabiliyor. İstanbul’da Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından uygulanan dudak dolgusu işlemi hakkında bilgi almak ve dudak dolgusu ücretlerini öğrenmek için bizi dilediğiniz zaman arayabilir yâda bizi ziyarete gelebilirsiniz.

WhatsApp chat