Dış Genital Dudak Estetiği

Her türlü estetik görünüme dair sorunların çözümünü sağlayabilen estetik ve plastik cerrahi, her geçen gün kendini geliştirmekte ve yeni teknolojiler ile kişilere en iyi estetik operasyonları sunmaktadır. Son yılların gözde estetik operasyonlarından biri de, dış genital dudak estetiğidir. Dış dudak estetiği operasyonları; genital bölgenin, daha estetik görünmesini sağlaması ve fonksiyonel anlamda problem çıkaran durumların çözüme kavuşturulması adına son derece önemli bir müdahaledir.

Dış Genital Dudak Estetiği Nedir?

Kadınların genital bölgelerinde bulunan dudaklar, zamanla dolgunluğunu kaybeder veya sarkmalar meydana gelir. Bu durum genital bölgenin, estetik görünümünü bozmakta ve kötü bir şekilde görünmesine neden olmaktadır. Dış dudaklarda meydana gelen estetik dışı bir görünüm, uygulanabilen dış genital dudak estetiği ile çözüme kavuşturulabilmektedir. Zayıf dış dudaklara yağ dokusu eklenerek daha dolgun görünmesi sağlanmakta, sarkma mevcut ise gerdirme ameliyatı ile düzeltilmekte ve aşırı yağlanma varsa liposuction ile yağ alma işlemi yapılabilmektedir. Özetle; genital bölgede bulunan dış dudaklarda estetik kaygı yaratacak tüm görünümler, dış genital dudak estetiği ile çözüme kavuşturulabilmektedir.

Dış Genital Dudak Estetiği Neden Yapılır?

Kadınlar; özellikle mayo ve bikinilerden belli olan dış dudak görünümlerden sıkça şikâyet etmektedir. Zira, genital bölgenin, bu tarz giysilerin içerisinde estetik kaygı yaratmasının en önemli nedeni, genital bölgenin aşırı dolgun, sarkık yada çöküntülü olmasıdır. Bu tarz görünümlere sahip olan kadınlar, genel olarak bu durumdan kurtulmak için dış genital dudak estetiği operasyonlarına başvurmakta ve istedikleri görünüme kısa sürede kavuşabilmekteler.

Dış Genital Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Dış genital dudak ameliyatı, genital estetik operasyonları kapsamında değerlendirilir ve genelde lokal anesteziyle yapılır. Hastanın isteğine göre ise yine genel anestezi de tercih edilebilmektedir. Dış genital dudak estetiği öncesi; hasta muayene edilmekte ve gerekli bazı tetkikler yapılarak, hasta estetik ameliyatına son kez hazırlanmaktadır. Dış genital dudak estetiğinde temel amaç, genital estetiğinin bozulmasına neden olan durumun düzeltilmesidir.

Dış genital dudak estetiği genel olarak yapılan işleme göre “kesi ve dikiş” içerebilmektedir. Bazı durumlarda bölge üzerinde, belirli belirsiz kesiklerin açılması ve dikiş izi söz konusu olabilir. Ancak, bu tarz operasyonlarda mutlaka kendinden eriyip yok olan ipler kullanılmaktadır. Böylece hastalarda operasyon sonrası her hangi bir ameliyat izi kalmamakta ve estetik olduğu hiçbir şekilde anlaşılmamaktadır.

Dış Genital Dudak Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Dış genital dudak estetiği ameliyatı planlanırken genel olarak hastaların regl sancısı, sendromu vb. gibi sorunları yaşamaması ve enfeksiyon kapmaması için adet döngüsü göz önünde bulundurulur.

Dış genital dudak estetiği ameliyatından sonra kişilerin hastanede kalmasına gerek olmadığından evine gönderilir. Bu süreçte, kendini zorlayacak faaliyetlerden kaçınması ve 4 hafta kadar cinsel ilişkiye girmemesi gerekmektedir. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da bölgede hafif şişlik ve morarma gibi durumlar yaşanabilir ancak bu kısa süre içerisinde normale dönmektedir. Ayrıca; hastanın, operasyondan sonra birkaç gün duş almaması ve daha çok yatıp dinlenmesi gerekmektedir.

Dış Genital Dudak Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul dış genital dudak estetiği fiyatları; yapılacak işleme, tekniğe, şikâyetin sayısına ve diğer kombin ameliyatların olup olmayacağına göre değişiklik gösterecektir. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek dış genital dudak estetiği ücretlerini öğrenebilir ve kısa sürede ameliyatınızın planlamasını doktorla birlikte yapabilirsiniz.

WhatsApp chat