Çene Dolgusu

Günümüzde estetik operasyonlar ile yüz bölgesinde istenen değişiklikler yapılabilmekte ve yüz simetrisi sağlanabilmektedir. Başta çene olmak üzere yanak, elmacık kemiği, burun ve gözler gibi tüm bölgelerde “dolgu” işlemi ile estetik müdahaleler hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilmekte ve ameliyatsız güzelleşmenin önü açılabilmektedir. Çene bölgesinde yer alan “estetik dışı görünümler” ise çene dolgusu ile günümüzde kolaylıkla yapılabilmekte ve çeneyi yüze orantılı bir şekilde “yeniden” tasarlayabilmekteyiz.

Çene Dolgusu Nedir?

Çenede yer alan asimetrik olmayan görünümler, yüz estetiğini gölgeleyebilmektedir. Yüzün orantısını ve kişinin mimiklerini ciddi manada etkileyen çenedeki “estetik olmayan görünümlerden” çene dolgusu ile kurtulmak mümkün. Yüz estetiğini bozan her türlü durumlarda çeneye uygulanabilen çene dolgusu ile ameliyat olmadan “kalıcı” çözüme kavuşulabilmektedir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Güzellik göreceli bir kavram olsa da günümüzde “belirli bir yüz hatlarına” sahip olan kadınlar, çekici olarak algılanabilmektedir. Dünya üzerindeki birçok ünlünün çenesine “dolgu enjeksiyonları” ile yeniden form kazandırılabiliyor. Haliyle, sivri çene ise son yıllarda “çene dolgusu” yaptırma nedenleri arasında sayılıyor.

Çene bölgesine iğne ile uygulanan çene dolgusu işlemi, lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Çeneye estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan çene dolgusu, yüz estetiği kategorisinde değerlendirilmektedir. Çeneye dolgu kokteyli ile belirli bir hacim verilmesi esasına dayanan çene dolgusunun ise bilinen herhangi bir zararı yoktur. Zira, estetik alanda kullanılan dolgu malzemeleri; sıklıkla mineraller, vitaminler gibi önemli yapı taşlarından oluşmaktadır.

Çene dolgusu yaptırmadan önce ise mutlaka cildin temizlenmesi gereklidir. Cildin gerekli miktarda temizlenmesinden sonra ise çeneye “ağrı hissedilmemesi” amacı ile anestezik iğne yapılır. Enjektör yâda Kanül sayesinde de dolgu malzemesi, çenede planlanan yerlere enjekte edilir.

Çene Dolgusu Güvenilir Mi?

Çene dolgusu yaptıranlar, bu işlemi yaptırmadan önce genellikle “çene dolgusu zararlı mı, çene dolgusu güvenilir mi, çene dolgusu riskleri” gibi çeşitli endişelere kapılmaktadır. Ancak, bu son derece yanlış bir düşünce olup endişeye mahal verilecek bir durum çene dolgusu işleminde söz konusu bile değildir. Çünkü, çene veya vücudun herhangi bir bölgesine estetik amaçlı verilen dolgu kokteylinin cilde yâda vücuda hiçbir zararı bulunamamıştır.

Ameliyatsız estetik operasyonları arasında yer alan çene dolgusunda ağrı ise yok denecek kadar az olmaktadır. Bu nedenle, çene dolgusundan ağrı sebebiyle korkmakta yersiz olacaktır.

Çene ve çene ucu dolgu uygulamasının cilde ya da kişiye hiçbir zararı yoktur. Çünkü, daha önceden de bahsedildiği üzere dolgu maddesi; vücudumuzda olan minerallerden ya da iyi gelecek bileşenlerden oluşmaktadır. Bu nedenle, cilde ve kişiye hiçbir şekilde zarar vermez.

Çene Dolgusu Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde çene dolgusu fiyatları farklılık gösterecektir ki bu da olağan bir durumdur. Zira, doktorun tecrübesi, dolgunun tekrarlanma sıklığı yâda kombin işlemlerin yapılıp yapılmayacağı çene dolgusu ücretleri konusunda farklılığa sebep olabilir. Bu nedenle; Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüştükten sonra çene dolgusu fiyatları 2019 hakkında bilgi almanız en doğrusu olacaktır.

WhatsApp chat