Burun Ucu Estetiği (Tip Plasti)

Burun ucu ile ilgili şikâyeti olan kişiler, burun ucu estetiği ile istedikleri gibi bir burun ucuna kavuşabilmektedir. Yüz estetiğini ciddi anlamda etkileyen burun ucu, herhangi bir darbeye maruz kalarak “yamulmuş” olabilir. Aynı zamanda yine burun ucunun fazla büyük olması veya küçül olması da yüz estetiğine etki edebilmektedir. Bakıştan gülüşe kadar her türlü kişisel özellikleri etkileyen burun ucu, estetik ameliyatı ile istenen forma getirilebilmektedir. İstanbul’da burun ucu estetiği alanında hizmet veren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile burun ucu operasyonlarında istenen sonuçlar kolaylıkla elde edilebilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Doğum esnasında “darlık” sebebiyle formu bozulan burun ucu, yaşam boyunca tekrar darbe aldığında daha da “estetikten uzak bir görüntüye” sebep olabilir.  Cerrahi yâda travmatik nedenlerle de burun ucunda değişimler meydana gelebilir ki bu kişiyi hem sosyal hem de psikolojik açıdan etkileyebilir.

Burun ucu estetiği, rinoplasti ameliyatı esnasında yapılabilmektedir. Burnun iç ve uç kısmında yer alan düşüklükler, darlıklar ve genişlikler burun ucu estetiği ile kolayca çözümlenebilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun ucu estetiği ameliyatı, lokal yada genel anestezi altında yapılabilen bir estetik operasyondur. Hiçbir şey hissedilmeyen burun ucu estetiği ameliyatında doğal olarak ağrı yâda acı duyulması da mümkün değildir.

Burun ucu sarkması, yayıklığı veya düşüklüğü gibi şikâyetler ile burun ucu estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerin burun ucuna strut grefleri dik olarak yerleştirilir. Böylece, burun ucundaki “gevşek” görüntü yok edilmiş olur. Ayıca, burun ucu küçültmesi operasyonunda da burun ucunda yer alan alar kıkırdaklar yeniden şekillendirilir ve burun ucu “estetik bir form” kazanır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yüz estetiğini gölgeleyen burun uçları için burun ucu estetiği operasyonları yapılmaktadır. Anatomik olarak kemik yapısı zarar görmüş kişiler ise burun ucu estetiği için uygun adaylardır. 18 yaş ve üzerindeki herkese uygulanabilen burun ucu estetiği, yaşlı kişiler için uygun olmayabilir. Kişinin yaşı, mevcut sağlık durumu ile birlikte diğer branşlardan konsültasyon alınmak sureti ile burun ucu estetiği, ileriki yaştaki insanlara yapılabilir.

Burun Ucu Estetiği Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Burnun ucunda yer alan “estetik dışı” görünümlerin ekarte edilmesi ve yeniden yapılandırılması için yapılan burun ucu estetiği, çeşitli kombin ameliyatlarla birlikte yapıldığından “tek bir fiyatlandırmaya” sahip bir operasyon değildir.  Hastane, doktorun uzmanlığı, kombin ameliyatlar ve diğer durumlar da göz önüne alındığında İstanbul’da burun ucu estetiği ücretleri konusunda fiyat skalası farklılıkları açıklanabilmektedir. İstanbul’da burun ucu estetiği alanında sizlere hizmet veren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağıl Erenoğlu’na ulaşarak kısa sürede muayene olabilir ve burun ucu estetiği ücretleri hakkında net bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

WhatsApp chat