Boyun Gençleştirme

İnsanlar, zamanla birlikte gelen yaşlanmanın neden olduğu olumsuzluklarla olabildiğince geç karşılaşmak isterler. Yaşlanmaya bağlı olarak karşılaşılan durumlardan biri olan boyun bölgesindeki sarkmalar, kişilerin hiç istemediği görüntülerdendir. Teknolojinin ve tıbbi tekniklerin gelişmesiyle birlikte artık boyun bölgesindeki estetik dışı görünümlerden kurtulmak ve yeniden gençleşmek mümkün hale gelmiştir.

Boyun Gençleştirme (Neck Life ) Nedir?

Genel de yaşlanmaya bağlı olarak yüz ve boyun bölgesinde oluşan sarkmalar, bu bölgelerde ki bağ dokularının zamanla deforme olması nedeni ile yaşanmaktadır. Yaşlanmaya bağlı olarak yaşanan sarkmalar ise karşılaşılması olağan durumlar arasında sayılsa da kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Bu durumun maalesef önüne geçilememekte ancak bazı önlemler ile daha aza indirilmekte veya oluşumu yavaşlatılmaktadır.

Sorunun çözümünde daha etkili bir çözüm isteyenler için başvurulacak en mantıklı işlem boyun gençleştirme (neck life) ameliyatından yararlanmak olacaktır. Neck life bir çeşit boyun gerdirme ameliyatı olmakla birlikte boyun bölgesinde sarkık görüntüye neden olan fazla derinin alınarak daha gergin ve düz bir boyun elde edilmesi işlemidir.

Boyun Gençleştirme (Neck Life ) İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Boyun bölgesinde pürüzsüz ve düzgün bir görüntünün elde edilmesi amaçlanan boyun gençleştirme neck life ameliyatında kullanılan birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden hangisinin tercih edilmesinin gerektiği ise genel de hastanın durumuna ve sarkmanın boyutuna göre değişmektedir. Kullanılan yöntemler ise aşağıdaki gibidir;

  • Boyun bölgesinde yer alan fazla derinin alınması veya çeşitli yöntemler ile sıkıştırılması
  • Boyun bölgesinde yer alan ve boynun gergin durmasını sağlayan bantlarda ki deformelerin giderilmesi ve bölgede ki kasların sıkılaştırılması
  • Kilo alımına bağlı olarak oluşan kötü görünümde o bölgeler de yer alan aşırı yağın, klasik yağ alma yöntemi ile alınması

Yukarıda yer alan işlemlerden hangisinin yapılacağına doktor, hastanın durumuna göre gerekli muayeneyi yaptıktan sonra karar vermektedir. Muayene işleminden sonra hastanın ameliyatı olmasına ilişkin her hangi bir engeli yok ise gün belirlenerek kısa sürede tercih edilen yöntem cerrahi olarak gerçekleştirilir. Hastaya işlem esnasında başta genel anestezi olmak üzere diğer anestezi teknikleri de uygulanabilmektedir.

Boyun Gençleştirme (Neck Life) Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Boyun gençleştirme ( neck lifre ) ameliyatı sonrası hastalar genel olarak gece hastanede kalmakta hatta bazen ona bile gerek olmamaktadır. Hastalar da ayrıca yalnızca ameliyata bağlı olarak şişlik ve morluklar oluşmakta ancak bu da son derece kısa sürede düzelmektedir.

Geçireceğiniz ameliyat her şeye rağmen basit bir operasyon olmadığından kısa sürede olsa uyuşma ve ağrıya sebebiyet verebilir. Ancak, bu uyuşma ve ağrı hissi saatler sonra kendiliğinden yok olacaktır. Bu süreçte hastaların bir iki hafta kesinlikle sigara içmemeleri ve özellikle kan sulandırıcı özelliğe sahip ilaçları almamaları gerekmektedir. Bunların dışında ortalama bir hafta on gün içerisinde normal hayatlarına dönmeleri mümkün olmaktadır.

Boyun Gençleştirme (Neck Life) Ne Kadar?

Boyun bölgesinde sarkmaların neden olduğu kötü görüntüden kurtulabilmenin en kesin yöntemi olan boyun gençleştirme (neck life) işlemi sıradan bir estetik işlemine ödenecek ücret düzeyinde olan bir estetik çeşididir. Boyun gençleştirme (neck life) fiyatları, aslında düşünüldüğünde bu rahatsızlığın giderilmesi için çoğu zaman işe yaramayan kremlere ödenen ücretlerden çok daha uyguna gelmektedir.  Op. Dr. Çağıl Erenoğlu bu konuda İstanbul ilinde son derece başarılı operasyonlar gerçekleştiren ve bu konuda mutlaka tercih edilmesi gereken estetik cerrahları arasında yer almaktadır.

Sizler de boyun gençleştirme ameliyatı düşünüyor ve yaptırmak istiyorsanız hemen Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile iletişime geçin!

WhatsApp chat