Badem Göz Ameliyatı

Badem Göz Estetiği (Lateral Kantoplasti)

Bakışların daha çekici bir ifadeye kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılan badem göz estetiği, gözlerin dış yan birleşme noktasının (lateral kantus) yukarı doğru çekilmesi esasına dayanır. Badem göz ameliyatı kalıcı bir operasyondur. Genelde kadınlar tarafından “badem göz formu” makyaj ile yapılmaya çalışılmakta ve artık çoğu “kalıcı” olarak gözlerinin “badem göz” formuna dönüşmesini istemektedir. Badem göz ameliyatı kısa süren ve iyileşme süresi kısa olan bir işlemdir.

İstanbul’daki kliniğinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağıl Meriç Erenoğlu hastalarının “badem göz estetiği” taleplerini yerine getirmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Aşağı düşük göz kenarları kişide yorgun, yaşlı ve silik bir ifadeye yol açabilir. Bu duruma negatif tilt denir. Çekik göz ameliyatı olarak da bilinen badem göz ameliyatı, göz kapaklarının dış birleşim noktasının yukarı alınarak, yani pozitif tilt haline getirerek daha enerjik, çekici ve canlı bakışların elde edilmesini sağlar.  Negatif tiltin pozitif tilte dönüştürülmesi kişide daha sempatik, sıcak ve sosyal bir izlenim oluşmasını sağlar. Badem göz işlemi, göz kapağı düşüklüğüne bağlı estetik göz kapağı ameliyatı ile birlikte de yapılabilir.

Badem Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Estetik algısına hitap eden bir işlem olan badem göz estetiği, kişinin isteği üzerine yapılabilmektedir. Göz yapısında estetik açıdan değişime ihtiyacı olduğunu düşünen herkes, doktor muayenesi sonrasında uygun olduğu kararına varılırsa badem göz estetiği ameliyatı olabilir.

Badem Göz Estetiği Sonrasında İz Kalır mı?

Badem göz ameliyatı, üst göz kapağının yan kısmından veya gözlerin dış birleşim yerinden dışarıya doğru uzanan yaklaşık 1 santimlik bir kesi içinden yapılmaktadır. Göz kapakları, vücudumuzda en az iz kalan bölgeler olup zamanla birlikte iz neredeyse hiç kalmamaktadır.

Badem Göz Estetiğinin Sosyal Hayata Etkisi Nedir?

Dışarıdan fark edilmeyen bir estetik operasyon olan badem göz estetiği, bakışlara çekicilik katmaktadır. Bu nedenle, çevrenizdeki kişiler “sizde farklı bir şey” olduğunu badem göz estetiği sonrasında dile getirir.

Düşük göz yapısı kişiye sürekli yorgun ve uykulu bir ifade verir. Bu nedenle, badem göz estetiği sonrasında kişinin daha enerjik olduğu da yine çevre tarafından dile getirilir.

Badem Göz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Badem göz estetiği, lokal anestezi ve sedasyon altında uygulanan bir yöntemdir. Hasta işlem sırasında ağrı veya stres yaşamaz. Eğer başka işlemlerle birleştirilecekse genel anestezi, yani tam uyutma uygulamak gerekebilir. Badem göz ameliyatı sonrasında hastanede kalınmasına çoğu zaman gerek olmaz. 1-2 saat dinlendikten sonra hasta taburcu edilmektedir. Taburcu edilirken bir kişinin refakatçi olarak gelmesi önerilir. Zira, operasyon sonrasında minik pansumanlar görüş açısını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle, hastaya evine kadar eşlik edecek ve yardımcı olacak bir yakınının gelmesi faydalı olacaktır. İlk gün hasta uyuyana kadar buz uygulaması rahatlatıcı olmakta ve şişlikleri azaltmaktadır.

Badem göz ameliyatı sonrası hasta, 1-2 gün içerisinde normal hayata döner. İlk hafta başı yüksekte yatması gerekmektedir.

  • Gözü darbeden korumak
  • Tozlu ortamdan uzak durmak
  • Başın yüksekte tutularak yatılması
  • Buz uygulaması
  • İlaçların düzenli kullanılması
  • Çok sıcak suyla duş alınmaması

Badem Göz Ameliyatı Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul badem göz ameliyatı fiyatları maalesef internet sitemiz üzerinden verilememektedir. Bu nedenle, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağıl Meriç Erenoğlu tarafından yapılan badem göz ameliyatı fiyatını öğrenmek veya muayene olmak için dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

WhatsApp chat