Ameliyatsız Gençleşme

Genç görünmek ve yaşlanmamak, her insanın önemsediği ve arzuladığı bir şey olmaktadır. Birçok insan, bunu istemekte ancak aynı zamanda da ameliyat olmak istememektedir. Gençleşmek, daha doğrusu yaşlanmaya neden olan durumları ortadan kaldırmak için zira ameliyat, mecburi bir durum değildir ve ameliyatsız gençleşmek de mümkün olmaktadır.

Ameliyatsız Gençleşme Nedir?

Ameliyatsız gençleşme, adından da anlaşılacağı üzere cerrahi müdahale olmaksızın, kişilere çeşitli yöntemler ile uygulanan estetik müdahaleleri olmaktadır. Bu yöntemler, genel olarak medikal estetik adı altında yapılabilmektedir.

Kişilerin vücutlarında rahatsız oldukları alanların düzeltilmesinde uygulanabilecek birçok medikal estetik yöntemi bulunmaktadır. Özellikle, yüz bölgesinde bulunan ve kişilerin daha yaşlı görünmesine neden olan kırışıklıklar için uygulanabilecek en etkili çözüm, ameliyatsız yöntem olan botoks uygulamasıdır. Ayrıca bunun dışında; iple yüz germe, gözaltı ışık dolgusu, ulthera, kök hücre tedavileri ve gençleştirici serumlar vb. kişilerin, ameliyatsız olarak tercih edebileceği gençleştirme yöntemleri arasında en çok tercih edilen işlemler olmaktadır.

Ameliyatsız Gençleşme Neden Yapılır?

Estetik müdahaleler, kişinin kendini daha iyi hissetmesi ve özellikle yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması için uygulanmaktadır. Ameliyatsız gençleşme yöntemleri de cerrahi işlem yaptırmak istemeyenlerin tercih ettiği bir seçenek olmaktadır. Ayrıca; ameliyatsız olarak gerçekleştirilen estetik müdahalelerin en büyük avantajı, kişinin memnun kalmaması veya herhangi bir aksilik yaşanması durumunda geri dönüş işlemi yapılabilmesine olanak sağlamasıdır.

Ameliyatsız Gençleşme Nasıl Yapılır?

Medikal estetik yöntemlerinin her birinin, kendine has uygulanma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler ise kişiye özel yöntemler olup, teknik açıdan “en iyisi” doktor tarafından seçilmektedir. Kişilerin, şikâyet ettiği problem türüne göre örneğin yüzünde bulunan kırışıklardan şikâyetçi ise botoks ve ip ile germe gibi işlemler yapılmakta ve bunlar da aynı şekilde çok kısa sürede acısız ve risksiz bir şekilde tamamlanmaktadır.

Ancak genel olarak, bu yöntemlerde kişiye anestezi yapılmasına gerek duyulmamak ile birlikte kişi isterse anestezik kremler uygulanmaktadır. Ameliyatsız gençleşme yöntemleri, genelde kısa süreli işlemler olup bazıları tek seans bazıları da birkaç seans uygulama yapılmasını gerektirebilmektedir.

Ameliyatsız gençleşme operasyonlarından sonra hasta, rahatlıkla günlük hayatına devam etmekte ve herhangi bir şekilde gözlem altında tutulmasına gerek olmamaktadır.

Ameliyatsız Gençleşme İşlemleri Öncesi ve Sonrası

Uygulama öncesinde kişiler ile görüşme yapılır ve uygulanacak olan yöntem ile alakalı olarak planlamalar gerçekleştirilir. Daha sonra, hasta işleme hazırlanır ve kısa sürede işlem tamamlanarak hastanın normal yaşamına dönmesi sağlanır. Hastalar da uygulanan yöntemlere bağlı olarak şişlik ve hafif morluklar olabilir ki bu tamamen geçici bir durum olmaktadır. Birkaç gün içerisinde morluklar ve şişlikler ise normale dönmektedir. Hastaya, dolguyla gençleşme tekniği uygulandıysa, dolgunun oturması için bir süre beklenmesi gerekmektedir. İlk etapta, dolgunun görünümü “gerçekçi” görünmese de daha sonra dolgular, “doğal bir görünüme” kavuşacaktır.

Ameliyatsız Gençleşme Fiyatları

Medikal estetik işlemlerinden faydalanmak isteyenler için İstanbul ameliyatsız gençleşme fiyatları; kişiye, uygulanan işlem ve seanslara bağlı olarak belirlenmektedir. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu kişilerin, ciltlerinde şikâyetçi olduğu birçok konuyu ameliyata gerek duyulmadan kısa sürede basit medikal operasyonlar ile düzeltmektedir.

WhatsApp chat