Alt Göz Kapağı Estetiği

Yüzün çeşitli bölgelerinde meydana gelen sarkma ve gevşemelerin hepsi göz kapağını da etkilemektedir. Yaşın ilerlemesiyle beraber, hem çok hareketli hem de ince bir deriye sahip olan göz kapaklarında kırışıklıkların meydana gelmemesi neredeyse imkânsızdır. Alt göz kapağında meydana gelen deformasyonlar ve çizgilenmeler ise alt göz kapağı estetiği yani alt blefaroplasti ile kısa sürede çözümlenebilmektedir. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu tarafından İstanbul’da yapılan alt blefaroplasti ameliyatı yani alt göz kapağı estetiği, çeşitli nedenlerle de yapılabilmektedir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Alt göz kapaklarında meydana gelen deri sarkıklıklarının, gevşekliklerinin yâda kapanma sorunlarının olduğu durumlarda yapılan ameliyat, alt blefaroplastidir. Ayrıca, kişinin alt göz kapaklarında deri yığıntısı, torbalanma varsa da alt göz kapağı estetiği uygulanabilmektedir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Torbalanma, sarkma, renk değişimi ve cilt gevşekliği gibi tüm sorunlar, İstanbul alt göz kapağı estetiği kapsamında değerlendirilir. Alt göz kapağı estetiği, çoğunlukla fazla derinin çıkarılması, üst-dışa doğru gerilmesi işlemleri ve yağ paketlerinin göz çukuruna yayılması gibi işlemleri içerebilmektedir.

Kişiyi yorgun, sinirli yâda yaşlı imajından çıkartan alt göz kapağı estetiği, genelde ileri yaştaki kişiler tarafından tercih edilmektedir. Zira, alt göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak bazı değişimlere uğrar ve estetik kaygı yaratır.

Alt Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon sonrasında göz kapakları görmede bir sorun oluşturmayan bantlar ile herhangi bir komplikasyon oluşmaması için örtülür. Bunun yanında operasyondan sonra ödem oluşumunu önlemek amacıyla göz çevresine soğuk uygulaması yapılır. Göz çevresinde, ilk 2 gün artıp 3. günden itibaren azalan şişlik ve morluklar oluşabilir. Operasyonun hemen ardından, gözlerde kanlanma ve sızıntılar görülmesi normaldir.  Bu kanlanma ve sızıntılarda öksürük ve hapşırıkla artışlar olabilir. Bu etkileri minimuma indirebilmek için fazla efor sarf etmekten kaçınılmalıdır. Operasyonun 2. Gününde göz çevresindeki bantlar, 6.günde ise dikişler alınır. Ağır spor, sauna, güneş banyosu ve solaryum gibi uygulamalardan 3 hafta kadar uzak durmak sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi açısından önemlidir. Göz kapağı üzerinde meydana gelen çizgiler ortalama 2 ile 4 ay arasında yok olur ve ardında hiçbir iz kalmaz.

Alt Göz Kapağı Estetiği Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul’da alt göz kapağı estetiği operasyonlarını sıkça yapan Op.Dr. Çağıl Erenoğlu, alt göz kapağında yer alan estetik dışı görünümleri düzeltmekte ve kişiyi istediği görünüme kavuşturmaktadır. Alt göz kapağı estetiği kapsamında değerlendirilmeye alınan her bir işlem, farklı teknikler gerektirdiği için farklı fiyatlandırmalara sahip olacaktır. Bu nedenle; Op.Dr. Çağıl Erenoğlu’ndan randevu alarak hem alt göz kapağı estetiği muayenesi olabilir hem de alt göz kapağı fiyatları hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp chat