Alt Bacak Estetiği

Bacakların kusursuz ve pürüzsüz olması kuşkusuz vücut güzelliği için önemli bir kıstas. Kadınlarda “selülitsiz” bir bacak görüntüsüne sahip olmak çok önemli olsa da alt bacakta yer alan kalınlık, dolgunluk ya da ciltteki pürüzler çok daha önemli. Alt bacak estetiği ile çözüme kavuşturulabilen bu problemler, günümüzde çeşitli tekniklerle ve operasyonlarla yapılabilmektedir. Ayak bileği inceltme gibi çeşitli operasyonları içeren alt bacak estetiği operasyonu; daha seksi ve daha zarif bir ayak bileği için kuşkusuz en iyi seçenek olarak kabul görüyor.

Alt Bacak Estetiği Nedir?

Bileklerde kalınlık, baldırlarda yağ fazlalıkları, dizlerdeki selülit görünümü, bacakların oldukça ince olması gibi durumlar, estetik kaygıya sebep olabilmekte ve kişinin giyim zevkini bile değiştirmesine neden olabilmektedir. Alt bacak bölgesinde yer alan tüm estetik görünüm bozukluklarının düzeltilmesi için yapılan işlemlere genel olarak alt bacak estetiği denir.

Alt Bacak Estetiği Operasyonları Nelerdir?

  • Dolgu Enjeksiyonu ve Alt Bacak Estetiği

Doku yetersizliği sebebiyle meydana gelen tüm alt bacak estetik dışı görünümler, dolgu enjeksiyonu ile tekrar düzeltilebilmektedir.

  • Yağ Enjeksiyonu ve Alt Bacak Estetiği

Bacaklarda çöküntünün olduğu durumlarda ise yine yağ enjeksiyonu ile çökük olan kısımlar, doldurulabilmektedir.

Bel, karın gibi yağlanma alanlarının fazla olduğu bölgelerden alınan yağların yeniden kullanılmak üzere santrifüj edilmesinden sonra yağ enjeksiyonu işlemleri yapılabilmektedir. Bacağın durumuna ve deformasyonuna göre tekrarlanması gereken yağ enjeksiyonları için ekstra seanslar alınabilir. Zira, bacakların düzgün ve simetrik olması, vücut estetiğini sağlamak adına çok önemlidir. Ayrıca, yağ enjeksiyonu ile alt bacak estetiği; bacağın aşırı ince olması halinde de uygulanabilmektedir.

  • Silikon Protez

Çocuk felci, kaza vb. gibi durumlarda ve kas atrofilerinde sıklıkla kullanılan silikon protezler, çok ince bacak yapısına sahip olan kişiler içinde idealdir. Yağ enjeksiyonu yapılamayacak derecede olan danışanlara, silikon protez ile alt bacaklarda estetik sağlanabilir.

Diz altında yer alan kasların az gelişmesi, yağ dokusunun azlığı yâda bölgedeki kemiklerdeki eğrilik olması halinde, cerrahi yöntem olan silikon protezlere başvurulabilir. Bacağın iç bölgesine yerleştirilen silikon protez, gerekli görülür ise yağ enjeksiyonu ile de desteklenebilir. 1 saat kadar sürebilen bu operasyondan sonra hasta, 1 hafta sonra hayatına kaldığı yerden devam edebilir

  • Baldır Germe- Alt Bacak Germe ile Alt Bacak Estetiği

Baldır bölgelerinde hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak “ sarkmalarla” sık sık denk gelmekteyiz. Kilolu süren bir yaşamın sonrasında bir anda verilen kilolar sonrasında orada bulunan deri fazlalığı, sarkıklığa sebep olur ki bu alt bacak estetiğini olumsuz etkiler. Bu nedenle, baldır germe yâda alt bacak germe operasyonları ile bu görünümün yok edilmesi gerekmektedir.

 Alt Bacak Estetiği Öncesinde Neler Yapılmalı, Neler Yapılmamalı?

  • 3 hafta öncesinden aspirin vb. gibi işlemi riske atacak ilaçların kullanılması bırakılmalıdır. ( Apranaks, Vermidon vb.)
  • Genel anestezi altında yapılacak olan germe işlemleri için de hasta, mutlaka sigara kullanımını en az 2 hafta öncesinden bırakmalıdır.
  • Ginseng, co-enzim Q içeren multivitamin hapları, zayıflama ürünleri, kiraz sapı gibi bitkisel karışımlarda kesinlikle ameliyat öncesinde kullanılmamalıdır.

Alt Bacak Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Baldırlar, bacak içleri, ayak bilekleri gibi alt bacak kısmında bulunan noktalar; vücut estetiğinde önemli rol oynar. Bu nedenle, alt bacak estetiğini gölgeleyen her durum alt bacak estetiği operasyonları ile mutlaka çözüme kavuşturulabilir. Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görüşerek alt bacak estetiğinize gölge düşüren durumları görüşebilir ve alternatif çözümler üreterek kısa sürede estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca, alt bacak estetiği ücretleri ile ilgili de Op. Dr. Çağıl Erenoğlu ile görülebilir ve sizin için en iyi alt bacak estetiği fiyatı vermesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp chat